Kasvattajat

Alla oleva listaus sisältää tietoja kasvattajista, jotka ovat  yhdistyksemme jäseniä ja  joilla on viimeisen viiden vuoden sisällä ollut pentueita. Kasvattaja, mikäli tietosi puuttuvat, ja viimeisestä pentueesta on yli viisi vuotta, mutta pentusuunnitelmia on taas näkyvissä, laita tietosi osoitteeseen foxinetti@gmail.com Jos taas huomaat että tiedoissa on virhe Kettuterrierit-lehdessä, ole yhteydessä lehden toimitukseen.

Sileäkarvainen kettuterrieri

kennel AJIER’s ROCK / Reija Broman-Valtonen
Lohja
045 3260949
ajiersrock@gmail.com

Kennel Ansalangan/Sanna Ronkainen
 Inget
0451116997
sanna.ronkainen70@gmail.com

Kennel BATTLEBEAST / Mirja Partanen
Kesälahti
Puh.0451327273
 

Kennel FARASHA / Maarika Ketola
Huittinen
Puh. 0407691433 
maarika.pajunen@gmail.com

Kennel FOXCAVATORS / Jessica Hemming 
Maalahti
050 542 1910 
jessica.hemming@gmail.com 

kennel FOXFIGHTER’S / Jonas Englund 
Oravaisten tehdas 
050 309 4365 
jonas.englund@metsakeskus.fi 

kennel FOXROD / Johanna Sjöberg 
Laitila 
0500 632 717 
sjoberg.johanna@gmail.com

kennel JOZE´S / Tuija Kolehmainen 
Iisvesi 
0405316566 
tuija.kolehmainen@pp.inet.fi 

kennel KETKUMETKUN / Pauliina Syrjälä 
Vinkkilä 
044 3352135 
pauliina.syrjala@gmail.com 

kennel KETTUNURIN / Saija ja Risto Kangas
Kauhava
Saija Kangas 045-2609101
Risto Kangas 050-3253898

Kennel KETTURAUNION / Panu Pajamäki
Ylihärmä
0406401849
 
kennel KIVENKOLON / Eetu Ketonen
Kauhava
044-3426188
 

kennel METAKAN / Marika & Jarkko Sinkkonen 
Tuomioja 
045-6309 663 ja 0400- 585 105 
www.metakan.net 

Kennel MIINALAN / Niina Ikonen (pentuja vain metsästyskäyttöön)
Toivakka 
045 678 5050
 

kennel MÄYRÄKIRPUN / Emilia Hakamäki ja  Marko Männikkö 
Jokioinen 
0404186935 / 0404186975 
mayrakirpunkennel@outlook.com 

kennel OTUS / Tuukka Saarela 
Kalajoki 
050 533 9821 
tuukka.saarela@kotinet.com 

kennel SHOUTINGHILL / Satu Mulari-Karvonen 
Paukarlahti 
040 586 6702 
shoutinghillfox@gmail.com

kennel TAPAHAN / Anita ja Sami Asuintupa 
Rintala 
050-3029377 ja 050-5949166 
tapahan@luukku.com 

kennel TEXFORRIER / Molli Nyman 
Hollola
Puh. 0447123534
molli.nyman@texforrier.com 

TIBICINAN Kennel
Susanna Rusanen
Kajaani
P. 040-8676087
susanna.rusanen@elisanet.fi
www.tibicinan.com

kennel VIELFRASS / Anne & Olavi Tuovinen 
Hirvihaara 
040 515 0788 
vielfrass@pp.inet.fi 

kennel VORONDO / Linda & Kristian Kanninen 
Espoo 
050 375 4879 / 050 324 2878 
kennelvorondo@gmail.com 

kennel WAYWARD / Katariina Ronkainen 
Ranua 
040 730 0992 
ronkainenkatariina@yahoo.com 

kennel WILDWILLY’S /  Mika Haapamäki 
Karhunkylä 
 050 541 5017 
wildwillys@netikka.fi 

kennel WOLFHEART / Paula Heikkinen-Lehkonen 
Luhtikylä 
040 544 0030 
paula.texterri@gmail.com 

kennel WOODBORNE / Heikki & Eero Suomus 
Nummela 
09 222 2499 ja 0400 788 636 
woodborne@kolumbus.fi 

kennel ZANNISKAN / Sanni Luhtala 
Juokslahti 
040 734 6356 
sanni.luhtala@luukku.com 

Karkeakarvainen kettuterrieri

Kennel AETERNA STELLA’S / Sini Solja
Orimattila
044 954 3149
sini.solja@gmail.com
Instagram: aeterna_stellas

kennel AIRWIRE / Irmeli Honkanen 
Mäntsälä
puh. 0405613613 
honkanen.irmeli@gmail.com 

kennel AKIINA’S / Paula Hytönen 
Toivakka 
0500 471 555

Kennel ALI-VEHMAAN / Iitamari Salo 
Läyliäinen 
alivehmaan@gmail.com 
0400 774 781 

Kennel DAZZDIVA’S / Mirka Vilmunen 
Nummela 
0400 843 250 

Kennel FARASHA / Maarika Ketola 
Huittinen 
0407691433 
 

Kennel FOXANELLAN / Tuula Raevirta
Ulvila
045 1110848
traevirta@gmail.com

kennel FOXFANTASY / Heidi Partanen
Paakkila
040 542 6660 

kennel HIT THE ROAD / Katariina Korhonen 
Kuopio 
050 362 2332 

kennel MAD MANIAC / Heli Kitti 
Oulunsalo 
0443240113 
heli.k.kitti@gmail.com 

Kennel MIILUNIEMEN / Heli Niemi-Vasenius
0400 996408
heli.niemi84@gmail.com

Kennel MINDHUNTER / Saana Tuomi 
Lempäälä 
040 703 1115 
mindhunterterriers@gmail.com 

kennel MIXFOX / Taina ja Kari Muikku 
Helsinki
0400 418181
kari.muikku@tikarama.fi

kennel PETOKAIRAN / Liisa Halonen 
Jokela 
044 916 0000 
petokairan@gmail.com 

kennel PIKKU-MUIJAN / Erna Sundström 
Valkeakoski 
040 7017320 
pikku-muijan@luukku.com 

kennel PROFOX / Ville Kuronen  Piippola 
040 588 2084 
kennelprofox@gmail.com 

kennel QWAY’S FRIEND / Sari & Veli-Pekka Toivonen 
Muurla 
044 5640 380 ja 044 5929 277 
sari.toivonen@smail.fi  
veli-pekka.toivonen@smail.fi 

kennel SANKARIN / Hanna-Mari Haapaniemi 
Mäntsälä
044 737 3957 
kennelsankarin@gmail.com 

kennel SANTHRAX / Johanna Kohtalo 
Muhos 0400-580159 
johanna.kohtalo@gmail.com 

kennel STARRING / Juha Palosaari 
Otalampi 
050 328 5636 
juha.palosaari@starringterriers.com 

kennel UHTUAN / Markku Loimela 
Heinola 

kennel UKSNAFOX / Anna-Liisa Kontio
Kaasmarkku 
040 570 6494 
uksnafox@luukku.com 

kennel WANNABE / Eeva Kiviharju 
Tornio 
040 661 2662
eevawannabe@gmail.com.

kennel WOLFHEART / Paula Heikkinen-Lehkonen
Luhtikylä 
040 544 0030 
paula.texterri@gmail.com 

kennel ZANNISKAN / Sanni Luhtala 
Juokslahti 
040-7346 356 
sanni.luhtala@luukku.com