Kasvattajat

Alla oleva listaus sisältää tietoja kasvattajista, jotka ovat  yhdistyksemme jäseniä ja  joilla on viimeisen viiden vuoden sisällä ollut pentueita. Kasvattaja, mikäli tietosi puuttuvat, ja viimeisestä pentueesta on yli viisi vuotta, mutta pentusuunnitelmia on taas näkyvissä, laita tietosi osoitteeseen foxinetti@gmail.com Jos taas huomaat että tiedoissa on virhe Kettuterrierit-lehdessä, ole yhteydessä lehden toimitukseen.

Sileäkarvainen kettuterrieri

kennel AJIER’s ROCK / Reija Broman-Valtonen
Vappulantie 13
08700 Lohja
045 3260949
ajiersrock@gmail.com

Kennel FARASHA / Maarika Ketola 
Metsämaantie 64 
32700 Huittinen 
0407691433 
 

Kennel FOXCAVATORS / Jessica Hemming 
Kumletvägen 127 A, 66100 MAALAHTI 
050 542 1910 
jessica.hemming@gmail.com 

kennel FOXFIGHTER’S / Jonas Englund 
Långtået 89, 66830 Oravaisten tehdas 
050 309 4365 
jonas.englund@metsakeskus.fi 

kennel FOXROD / Johanna Sjöberg 
Pajalantie 14, 23800 Laitila 
0500 632 717 
sjoberg.johanna@gmail.com

kennel JOZE´S / Tuija Kolehmainen 
Tuomaalantie 108 B, 77800 Iisvesi 
0405316566 
tuija.kolehmainen@pp.inet.fi 

kennel KETKUMETKUN / Pauliina Syrjälä 
Lahdingontie 24, 23200 Vinkkilä 
044 3352135 
pauliina.syrjala@gmail.com 

Kennel KETTURAUNION / Panu Pajamäki
Järventie 25, 62375 Ylihärmä
0406401849
 
kennel KIVENKOLON / Eetu Ketonen
Jänistie 6
62200 Kauhava
044-3426188
 

kennel METAKAN / Marika & Jarkko Sinkkonen 
Keltalantie 211, 92470 Tuomioja 
045-6309 663 ja 0400- 585 105 
www.metakan.net 

Kennel MIINALAN / Niina Ikonen (pentuja vain metsästyskäyttöön)
41660 Toivakka 
045 678 5050
 

kennel MÄYRÄKIRPUN / Emilia Hakamäki ja  Marko Männikkö 
Pelliläntie 4a, 31600 Jokioinen 
0404186935 / 0404186975 
mayrakirpunkennel@outlook.com 

kennel OTUS / Tuukka Saarela 
Nuoraperäntie 47, 85100 Kalajoki 
050 533 9821 
tuukka.saarela@kotinet.com 

kennel SHOUTINGHILL / Satu Mulari-Karvonen 
Paalimäentie 24, 71460 Paukarlahti 
040 586 6702 
satu.m-k@shoutinghill.com 

kennel TAPAHAN / Anita ja Sami Asuintupa 
Alarannantie 190, 62410 Rintala 
050-3029377 ja 050-5949166 
tapahan@luukku.com 

kennel TEXFORRIER / Molli Nyman 
Parinpellontie 271, 16710 Hollola
Puh. 0447123534
molli.nyman@texforrier.com 

TIBICINAN Kennel
Susanna Rusanen
Purnunniementie 330
87500 Kajaani
P. 040-8676087
susanna.rusanen@elisanet.fi
www.tibicinan.com

kennel VIELFRASS / Anne & Olavi Tuovinen 
Kartanonlenkki 83, 04680 Hirvihaara 
040 515 0788 
vielfrass@pp.inet.fi 

kennel VORONDO / Linda & Kristian Kanninen 
Odilammentie 34, 02970 Espoo 
050 375 4879 / 050 324 2878 
kennelvorondo@gmail.com 

kennel WAYWARD / Katariina Ronkainen 
Vaatimentie 6, 97700 Ranua 
040 730 0992 
ronkainenkatariina@yahoo.com 

kennel WHO CARES / Sari Kares 
Marttila
040 820 9962
sarikares@gmail.com 

kennel WILDWILLY’S / Sari Tapola & Mika Haapamäki 
Vasunmäentie 840, 62160 Karhunkylä 
040 410 6017 ja 050 541 5017 
wildwillys@netikka.fi 

kennel WOLFHEART / Paula Heikkinen-Lehkonen 
Luhtikyläntie 1559 B, 16510 Luhtikylä 
040 544 0030 
paula.texterri@gmail.com 

kennel WOODBORNE / Heikki & Eero Suomus 
Yli-Kaukoilankuja 23, 03100 Nummela 
09 222 2499 ja 0400 788 636 
woodborne@kolumbus.fi 

kennel ZANNISKAN / Sanni Luhtala 
Jyväskyläntie 1438, 42140 Juokslahti 
040 734 6356 
sanni.luhtala@luukku.com 

Karkeakarvainen kettuterrieri

kennel AIRWIRE / Irmeli Honkanen 
Mäntsälä
puh. 0405613613 
honkanen.irmeli@gmail.com 

kennel AKIINA’S / Paula Hytönen 
Huikontie 630 B, 41660 Toivakka 
0500 471 555

Kennel ALI-VEHMAAN / Iitamari Salo 
Väänteenmäentie 9 as 9, 12600 Läyliäinen 
alivehmaan@gmail.com 
0400 774 781 

Kennel DAZZDIVA’S / Mirka Vilmunen 
03100 Nummela 
0400 843 250 

Kennel FARASHA / Maarika Ketola 
Metsämaantie 64 
32700 Huittinen 
0407691433 
 

Kennel FOXANELLAN / Tuula Raevirta
Ulvila
045 1110848
traevirta@gmail.com

kennel FOXFANTASY / Heidi Partanen
Myllyrannantie 140, 71240 Paakkila
040 542 6660 

kennel HIT THE ROAD / Katariina Korhonen 
Sompatie 7 C 101, 70200 Kuopio 
050 362 2332 

kennel MAD MANIAC / Heli Kitti 
Vehnäkuja 8 A, 90460 Oulunsalo 
0443240113 
heli.k.kitti@gmail.com 

Kennel MIILUNIEMEN / Heli Niemi-Vasenius
0400 996408
heli.niemi84@gmail.com

Kennel MINDHUNTER / Saana Tuomi 
Hemmingintie 49, 37530 Lempäälä 
040 703 1115 
mindhunterterriers@gmail.com 

kennel MIXFOX / Taina ja Kari Muikku 
Kaukopääntie 18, 00950 Helsinki
0400 418181
kari.muikku@tikarama.fi

kennel PETOKAIRAN / Liisa Halonen 
Harakannauru 6, 05400 Jokela 
044 916 0000 
petokairan@gmail.com 

kennel PIKKU-MUIJAN / Erna Sundström 
Otvakuja 3, 37630 Valkeakoski 
040 7017320 
pikku-muijan@luukku.com 

kennel PROFOX / Ville Kuronen 
Iisalmentie 905, 92620 Piippola 
040 588 2084 
kennelprofox@gmail.com 

kennel QWAY’S FRIEND / Sari & Veli-Pekka Toivonen 
Hietakuja 1-3, 25130 Muurla 
044 5640 380 ja 044 5929 277 
sari.toivonen@smail.fi  
veli-pekka.toivonen@smail.fi 

kennel SANKARIN / Hanna-Mari Yläpihlajajärvi 
Lukkarilantie 23, 04600 Mäntsälä
044 737 3957 
kennelsankarin@gmail.com 

kennel SANTHRAX / Johanna Kohtalo 
Muhos 0400-580159 
johanna.kohtalo@gmail.com 

kennel STARRING / Juha Palosaari 
Salmen Rinteläntie 74, 03300 Otalampi 
050 328 5636 
juha.palosaari@starringterriers.com 

kennel UHTUAN / Markku Loimela 
Valkjärventie 17, 18300 Heinola 

kennel UKSNAFOX / Anna-Liisa Kontio
Leineperintie 38 as 3, 29310 Kaasmarkku 
040 570 6494 
uksnafox@luukku.com 

kennel WANNABE / Eeva Kiviharju 
Harjutie 6, 95450 Tornio 
040 661 2662  
eeva.kiviharju@pp1.inet.fi 

kennel WOLFHEART / Paula Heikkinen-Lehkonen
 Luhtikyläntie 1559 B, 16510 Luhtikylä 
040 544 0030 
paula.texterri@gmail.com 

kennel ZANNISKAN / Sanni Luhtala 
Jyväskyläntie 1438 
42140 Juokslahti 
040-7346 356 
sanni.luhtala@luukku.com