Yhdistys

Säännöt ja toimenkuvat

Yhdistyksen säännöt (PDF)

Yhdistyksen hallituksen työsääntö (PDF)

Yhdistyksen vastuuhenkilöiden toimenkuvat (PDF)

Jos haluat tutustua yhdistyksen rekisteriselostukseen, ota yhteyttä jäsensihteeriin.

Jäsenalue
Jäsenalue-napista pääsee vain jäsenille tarkoitettuun osaan. Siellä ovat jalostustoimikunnan kokousmuistiot, kokousuutiset, matkakorvauslomakkeet ja vuosikirjat. Salasana löytyy oman Kettuterrieri-lehtesi takakannen sisäpuolelta alalaidasta.
Hallitus

Puheenjohtaja
Paula Heikkinen-Lehkonen
Luhtikyläntie 1559 B
16510 Luhtikylä
Puh. 040 544 0030
paula.texterri@gmail.com

Varapuheenjohtaja
VERI-koe- ja -koulutusvastaava
LUT-koe- ja -koulutusvastaava
LUT-kollegion jäsen

Eero Suomus (2019–2022)
Yli-Kaukoilankuja 23
03100 Nummela
Puh. 09 2222 499, 0400 788 636
woodborne@kolumbus.fi

Taloussihteeri
Tanja Fofana (2019-2022)
Lemminkäisentie 16
23800 Laitila
Puh. 044 9599837
tanti75@gmail.com

Sihteeri
Iitamari Salo (2018-2021)
Väänteenmäentie 9 as 9
12600 Läyliäinen
Puh. 0400 774 781 (klo. 16 jälk.)
alivehmaan@gmail.com

Jäsensihteeri
Jukka Alanko (2019-2022)
Onalintie 57
17240 Kalkkinen
Puh. 040 5146 012
karkkari74@gmail.com
jasensihteeri@foxterrier.fi

LUME-koe- ja -koulutusvastaava
Tomi Tarvainen (2017–2020)
Nojosniementie 33
40800 Vaajakoski
Puh. 050 322 2611
tomi.tarvainen@outlook.com

Tiedottaja
Internetvastaava

Mirka Vilmunen (2018-2020)
Vesikansantie 178
03100 Nummela
Puh. 040 0843 250
mirka.vilmunen@gmail.com

Hanna-Mari Yläpihlajajärvi (2019–2020)
Vihdintie 3-5 B 20
00320 Helsinki
Puh. 044 7373957
kennelsankarin@gmail.com

MEJÄ-koe- ja -koulutusvastaava
Liisa Halonen (2018-2021)
Harakannauru 6
05400 Jokela
Puh. 044 9160 000
liisa.e.halonen@gmail.com

Janne Isoaho (2018-2021)
Pursijärventie 91 B
12100 Oitti
Puh. 044 3509 190
janne.isoaho1@gmail.com

Toimihenkilöt

Aluetoimintavastaava
Matti Hartikka
Peuratie 6
76150 Pieksämäki
Puh. 040 4122 059
matti.hartikka59@gmail.com

Tarvikemyynti – vastaava
Liisa Halonen
Puh. 044 9160 000
tavaratori1@gmail.com

Leiritoimikunta
Jukka Alanko, Tanja Fofana, Liisa Halonen, Tuula Raevirta ja Iitamari Salo
leiritoimikunta@foxterrier.fi

Näyttelytoimikunnan sihteeri
Virve Sipola
Kotilehto 1A
91910 Tupos
Puh. 044 5833 143
virve.sipola@gmail.com

Rescue-toiminta
Saana Tuomi
Hemmingintie 49
37530 Lempäälä
Puh. 040 7031 115
mindhunterterriers@gmail.com

Pentuvälittäjä
Heidi Dahlqvist
Isoistenkuja 7 B
02200 Espoo
Puh. 040 7066 810
heidi.dahlqvist@kolumbus.fi

Vuosikirjavastaava
Sanna Koivula
Metsikkötie 16 B 3
01620 Vantaa
Puh. 0500 602 990
sannaska[@]kolumbus.fi

Kettuterrieri–lehden toimittaja
Johanna Kohtalo p. 0400 580 159 kettuterrierilehti@gmail.com

LUT–kollegio
Eero Suomus
(Kts. hallitus)

Matti Hartikka
(Kts. hallitus)

VERI–kollegio
Eero Suomus
(Kts. hallitus)

Asko Kukkola
Heparontie 20
45100 Kouvola
Puh. 040 5833 158
asko.kukkola@wippies.com

Jalostustoimikunnalle tarkoitettu posti lähetään sähköpostiin:
 jalostustoimikunta@foxterrier.fi

Kirjanpitäjä
Linda Kanninen

Agility: koe- ja koulutusvastaava
Yhdistyksellä ei ole ko. toiminnasta vastaavaa henkilöä

TOKO: koe- ja koulutusvastaava
Yhdistyksellä ei ole ko. toiminnasta vastaavaa henkilöä

Toiminnantarkastajat
Kari Muikku
Mervi Pohto

Toiminnantarkastajajien varamies
Eero Nenonen

Yhdistyksen edustaja Kennelliiton valtuustossa
Eero Suomus

Edustajan varahenkilö
Iitamari Salo

Ulkomuototuomarikoulutus
Paula Heikkinen-Lehkonen
puh. 040 5440 030
paula.texterri@gmail.com
ja
Harry Tast
harry.tast@armas.fi

Kotisivujen päivittäjät
foxinetti@foxterrier.fi