Suomen Kettuterrierit ry

kksk

Säännöt ja toimenkuvat

Yhdistyksen säännöt (PDF)
Yhdistyksen hallituksen työsääntö (PDF)
Yhdistyksen vastuuhenkilöiden toimenkuvat (PDF)

Jäsenalue

Välipalkissa olevasta jäsenalue-napista pääsee vain jäsenille tarkoitettuun osaan. Siellä ovat jalostustoimikunnan kokousmuistiot, kokousuutiset, matkakorvauslomakkeet ja vuosikirjat.

Salasana löytyy jokaisen Kettuterrieri-lehden takakannen sisäpuolelta alalaidasta.

Hallitus

Puheenjohtaja
Arho Ulmanen
Kotirannantie 4
01760 Vantaa
Puh. 040 5747 928
kennel_foxbox@yahoo.com

Varapuheenjohtaja
Matti Hartikka (2016-2019)
Peuratie 6
76150 Pieksämäki
Puh. 040 412 2059
matti.hartikka59@gmail.com

Sihteeri
Iitamari Salo (2015-2018)
Väänteenmäentie 9 as 9
12600 Läyliäinen
Puh. 0400 7747 81 (klo. 16 jälk.)
alivehmaan@gmail.com

Jäsensihteeri
Jukka Alanko (2016-2019)
Onalintie 57
17240 Kalkkinen
Puh. 040 514 6012
karkkari74@gmail.com
jasensihteeri@foxterrier.fi

Taloussihteeri
LUME –koe ja koulutusvastaava

Tomi Tarvainen (2017–2020)
Heinämutka 5 a 2
40250 Jyväskylä
Puh. 050 322 2611
tomi.tarvainen@outlook.com

Tiedottaja
Kaisa Kullaa (2017-2020)
Riihitie 8 b 7
33800 Tampere
Puh. 044 2525 166
kaisa.kullaa@gmail.com

Internet – vastaava
Foxitoimitus

Suvi Syrjäkorpi (2017–2020)
Puh. 045 6710 750
suvi.syrjakorpi
foxitoimitus@foxterrier.fi

VERI – koe- ja koulutusvastaava
Ville Kuronen (2015-2018)
Iisalmentie 905
92620 Piippola
Puh. 040 5882 084
kennelprofox@gmail.com

LUT – koe- ja koulutusvastaava
LUT – kollegion jäsen

Eero Suomus (2016–2019)
Yli-Kaukoilankuja 23
03100 Nummela
Puh. 09 2222 499, 0400 788 636
woodborne@kolumbus.fi

Janne Isoaho (2016-2018)
Pursijärventie 91 B
12100 Oitti
Puh. 044 3509 190
janne.isoaho1@gmail.com

Toimihenkilöt

Tarvikemyynti – vastaava
Liisa Halonen
Puh. 044 916 0000
tavaratori1@gmail.com

Leiritoimikunta
Jukka Alanko, Tanja Fofana, Liisa Halonen, Tuula Raevirta ja Iitamari Salo
leiritoimikunta@foxterrier.fi

Näyttelytoimikunnan sihteeri
Virve Sipola
Kotilehto 1A
91910 Tupos
Puh. 044 583 3143
virve.sipola@gmail.com

Rescue-toiminta
Saana Tuomi
Hemmingintie 49
37530 Lempäälä
Puh. 040 703 1115
mindhunterterriers@gmail.com

Pentuvälittäjä
Heidi Dahlqvist
Isoistenkuja 7 B
02200 Espoo
Puh. 040 706 6810
heidi.dahlqvist@kolumbus.fi

Vuosikirjavastaava
Sanna Koivula
Metsikkötie 16 B 3
01620 Vantaa
Puh. 0500 602 990
sannaska[@]kolumbus.fi

Kettuterrieri – lehden toimittaja
kettuterrierilehti@gmail.com

LUT –kollegio
Eero Suomus
(Kts. hallitus)

Matti Hartikka
(Kts. hallitus)

VERI –kollegio
Eero Suomus
(Kts. hallitus)

Asko Kukkola
Heparontie 20
45100 Kouvola
Puh. 040 583 3158
asko.kukkola@wippies.com

Jalostustoimikunnalle tarkoitettu posti lähetään sähköpostiin: jalostustoimikunta@foxterrier.fi

Kirjanpitäjä
Linda Kanninen

Agility – koe ja – koulutusvastaava
Yhdistyksellä ei ole ko. toiminnasta vastaavaa henkilöä

TOKO – koe ja koulutusvastaava
Yhdistyksellä ei ole ko. toiminnasta vastaavaa henkilöä

MEJÄ– koe ja –koulutusvastaava
Reija Broman
p. 045 7877 1281
rbroman82@gmail.com

Toiminnantarkastajat
Mirka Vilmunen
Kari Muikku

Toiminnantarkastajajien varamies
Erna Sundström

Yhdistyksen edustaja Kennelliiton valtuustossa
Erna Sundström

Edustajan varamies
Eero Suomus
(Kts. hallitus)

Ulkomuototuomarikoulutus
Paula Heikkinen-Lehkonen
puh. 040 544 0030
paula.texterri@gmail.com
ja
Harry Tast
harry.tast@armas.fi

Kotisivujen päivittäjä
Erkki Asikainen
foxitoimitus@foxterrier.fi