Suomen Kettuterrierit ry

kksk

Säännöt ja toimenkuvat

Yhdistyksen säännöt (PDF)
Yhdistyksen hallituksen työsääntö (PDF)
Yhdistyksen vastuuhenkilöiden toimenkuvat (PDF)
Jos haluat tutustua yhdistyksen rekisteriselostukseen, ota yhteyttä jäsensihteeriin.

Jäsenalue

Välipalkissa olevasta jäsenalue-napista pääsee vain jäsenille tarkoitettuun osaan. Siellä ovat jalostustoimikunnan kokousmuistiot, kokousuutiset, matkakorvauslomakkeet ja vuosikirjat.

Salasana löytyy jokaisen Kettuterrieri-lehden takakannen sisäpuolelta alalaidasta.

Sähköpostiosoitteita

Lehden toimitus: kettuterrierilehti@gmail.com
Kotisivujen ylläpito: foxinetti@foxterrier.fi
Hallitus: hallitus@foxterrier.fi
Jäsensihteeri: jasensihteeri@foxterrier.fi
Jalostustoimikunta: jalostustoimikunta@foxterrier.fi

Hallitus

Puheenjohtaja
Arho Ulmanen
Kotirannantie 4
01760 Vantaa
Puh. 040 5747 928
kennel_foxbox@yahoo.com

Varapuheenjohtaja
Aluetoimintavastaava

Matti Hartikka (2016-2019)
Peuratie 6
76150 Pieksämäki
Puh. 040 4122 059
matti.hartikka59@gmail.com

Sihteeri
Iitamari Salo (2018-2021)
Väänteenmäentie 9 as 9
12600 Läyliäinen
Puh. 0400 774 781 (klo. 16 jälk.)
alivehmaan@gmail.com

Jäsensihteeri
Jukka Alanko (2016-2019)
Onalintie 57
17240 Kalkkinen
Puh. 040 5146 012
karkkari74@gmail.com
jasensihteeri@foxterrier.fi

Taloussihteeri
LUME –koe ja koulutusvastaava

Tomi Tarvainen (2017–2020)
Nojosniementie 33
40800 Vaajakoski
Puh. 050 322 2611
tomi.tarvainen@outlook.com

Tiedottaja
Mirka Vilmunen (2018-2020)
Vesikansantie 178
03100 Nummela
Puh. 040 0843 250
mirka.vilmunen@gmail.com

Internet – vastaava
Suvi Syrjäkorpi (2017–2020)
Puh. 045 6710 750
suvi.syrjakorpi@gmail.com
foxinetti@foxterrier.fi

VERI – koe- ja koulutusvastaava
LUT – koe- ja koulutusvastaava
LUT – kollegion jäsen

Eero Suomus (2016–2019)
Yli-Kaukoilankuja 23
03100 Nummela
Puh. 09 2222 499, 0400 788 636
woodborne@kolumbus.fi

MEJÄ– koe ja –koulutusvastaava
Liisa Halonen (2018-2021)
Harakannauru 6
05400 Jokela
Puh. 044 9160 000
liisa.e.halonen@gmail.com

Janne Isoaho (2018-2021)
Pursijärventie 91 B
12100 Oitti
Puh. 044 3509 190
janne.isoaho1@gmail.com

Toimihenkilöt

Tarvikemyynti – vastaava
Liisa Halonen
Puh. 044 9160 000
tavaratori1@gmail.com

Leiritoimikunta
Jukka Alanko, Tanja Fofana, Liisa Halonen, Tuula Raevirta ja Iitamari Salo
leiritoimikunta@foxterrier.fi

Näyttelytoimikunnan sihteeri
Virve Sipola
Kotilehto 1A
91910 Tupos
Puh. 044 5833 143
virve.sipola@gmail.com

Rescue-toiminta
Saana Tuomi
Hemmingintie 49
37530 Lempäälä
Puh. 040 7031 115
mindhunterterriers@gmail.com

Pentuvälittäjä
Heidi Dahlqvist
Isoistenkuja 7 B
02200 Espoo
Puh. 040 7066 810
heidi.dahlqvist@kolumbus.fi

Vuosikirjavastaava
Sanna Koivula
Metsikkötie 16 B 3
01620 Vantaa
Puh. 0500 602 990
sannaska[@]kolumbus.fi

Kettuterrieri–lehden toimittaja
Johanna Kohtalo p. 0400 580 159 kettuterrierilehti@gmail.com

LUT –kollegio
Eero Suomus
(Kts. hallitus)

Matti Hartikka
(Kts. hallitus)

VERI –kollegio
Eero Suomus
(Kts. hallitus)

Asko Kukkola
Heparontie 20
45100 Kouvola
Puh. 040 5833 158
asko.kukkola@wippies.com

Jalostustoimikunnalle tarkoitettu posti lähetään sähköpostiin: jalostustoimikunta@foxterrier.fi

Kirjanpitäjä
Linda Kanninen

Agility – koe ja – koulutusvastaava
Yhdistyksellä ei ole ko. toiminnasta vastaavaa henkilöä

TOKO – koe ja koulutusvastaava
Yhdistyksellä ei ole ko. toiminnasta vastaavaa henkilöä

Toiminnantarkastajat
Kari Muikku
Mervi Pohto

Toiminnantarkastajajien varamies
Eero Nenonen

Yhdistyksen edustaja Kennelliiton valtuustossa
Eero Suomus

Edustajan varamies
Iitamari Salo

Ulkomuototuomarikoulutus
Paula Heikkinen-Lehkonen
puh. 040 5440 030
paula.texterri@gmail.com
ja
Harry Tast
harry.tast@armas.fi

Kotisivujen päivittäjä
Erkki Asikainen
foxinetti@foxterrier.fi