Open Show 2018

Open Show 9.9.2018 Lohjalla, tuomarina Veli-Pekka Toivonen kennel Qway’s Friend

Best in Show

1. kkn Strozzavolpe Tiger Lily FI10688/17 synt. 10.03.2014 om. Irmeli Honkanen
2. sku Nalle FI22286/15 synt. 22.12.2014 om. Tuukka Pelander ja Arto Peltomäki
BIS-pentu
1. kkn Dazzdiva’s Choose U’r Side FI18661/18 synt. 8.2.18 om. Mirka Vilmunen
BIS-mettäpiru
1. kkn Strozzavolpe Tiger Lily FI10688/17 synt 10.03.2014 om. Irmeli Honkanen
BIS-stara
1. kkn Strozzavolpe Scarlett O’hara At Travella FI35084/13 synt.26.4.2008 om. Iitamari Salo
2. skn Metusalems Justiina FI24103/09 synt. 8.3.2009 om. Iina Yläpihlajajärvi
BIS-perhe
1. sileäkarvaiset Pelander
2. karkeakarvaiset Team Vilmunen
Lapsi ja koira
1. Josefine ja Pontus

Sileäkarvaiset kettuterrierit

ROP Nalle FI22286/15 synt. 22.12.2014 om. Tuukka Pelander ja Arto Peltomäki
VSP Peikko FI55131/17 synt. 8.8.2017 om. Maarit ja Marko Pelander
ROP-mettäpiru skn Hanyfa FI43486/10 synt. 18.09.2009 om. Maarit Pelander

VSP-mettäpiru sku Woodborne Seaman FI34076/15 synt. 13.04.2015 om. Kimmo Kalliomäki
ROP-stara skn Metusalems Justiina FI24103/09 synt. 8.3.2009 om. Iina Yläpihlajajärvi
ROP PERHE Pelander

Urokset

Mestariluokka
1. Nalle FI22286/15 synt. 22.12.2014 om. Tuukka Pelander ja Arto Peltomäki

Mettäpiruluokka
1. Woodborne Seaman FI34076/15 synt. 13.04.2015 om. Kimmo Kalliomäki

Nartut

PN1 Peikko FI55131/17 synt. 8.8.2017 om. Maarit ja Marko Pelander
PN2 Foxrod Insomnia FI28689/16 synt. 14.04.2016 om. Jenni Asiala
PN3 Hanyfa FI43486/10 synt. 18.09.2009 om. Maarit Pelander
PN4 Rantaniemelän Lumi FI22029/15 synt. 25.2.2015 om. Iina Yläpihlajajärvi

Noviisiluokka
1. Peikko FI55131/17 synt. 8.8.2017 om. Maarit ja Marko Pelander
2. Woodborne Usherette FI26194/17 synt. 12.09.2015 om. Eero Suomus

Mestariluokka
1. Foxrod Insomnia FI28689/16 synt. 14.04.2016 om. Jenni Asiala

Mettäpiruluokka
1. Hanyfa FI43486/10 synt. 18.09.2009 om. Maarit Pelander

Staraluokka
1. Metusalems Justiina FI24103/09 synt. 8.3.2009 om. Iina Yläpihlajajärvi
pois, Uksnafox Anser Fabulis FIN42577/08 synt.29.06.2008 om. Laura Saksanen

Turistiluokka
1. Rantaniemelän Lumi FI22029/15 synt. 25.2.2015 om. Iina Yläpihlajajärvi

Perheluokka
1. Pelander

Karkeakarvaiset kettuterrierit

ROP kkn Strozzavolpe Tiger Lily FI10688/17 synt 10.03.2014 om. Irmeli Honkanen
VSP kku Profox Index FI55514/14 synt. 23.09.2014 om. Irene Vuorinen
ROP-pentu kkn Dazzdiva’s Choose U’r Side FI18661/18 synt. 8.2.2018 om. Mirka Vilmunen
VSP-pentu kku Dazzdiva’s Clean Bandit FI18659/18 synt. 8.2.2018 om. Taru Harju
ROP-Mettäpiru kkn Strozzavolpe Tiger Lily FI10688/17 synt 10.03.2014 om. Irmeli Honkanen
ROP-Stara kkn Strozzavolpe Scarlett O’hara At Travella FI35084/13 synt.26.4.2008 om. Iitamari Salo
VSP-Stara kku Ali-Vehmaan Jeeves Totti FI31649/10 synt. 24.2.2010 om. Ritva Salo
ROP-Perhe Team Vilmunen

Urokset

PU1 Profox Index FI55514/14 synt. 23.09.2014 om. Irene Vuorinen
PU2 Qway’s Friend XO Whisky FI52075/15 9.9.2015 om. Jaana ja Sami Salo
PU3 Ali-Vehmaan Jeeves Totti FI31649/10 synt. 24.2.2010 om. Ritva Salo
PU4 Sankarin Cameron FI20929/18 synt. 26.2.2018 om. Hanna-Mari Yläpihlajajärvi

Riiviöluokka
1. Sankarin Cameron FI20929/18 synt. 26.2.2018 om. Hanna-Mari Yläpihlajajärvi
2. Sankarin Calvin FI20932/18 synt. 26.2.2018 om. Jessica Sanden
pois, Sankarin Carter FI20927/18 synt. 26.2.2018 om. Eriikka Reko

Kakaraluokka
1. Dazzdiva’s Clean Bandit FI18659/18 synt. 8.2.2018 om. Taru Harju
2. DazzDiva’s Beast Mode FI18658/18 synt. 6.2.2018 om. Norma Jarva
3. Dazzdiva’s Born to Charm FI18656/18 synt. 6.2.2018 om. Leena Korhonen

Noviisiluokka
1. Konkurendi Golden Rexford FI28825/16 synt. 26.02.2016 om. Kimmo Ahmaoja

Mestariluokka
1. Profox Index FI55514/14 synt. 23.09.2014 om. Irene Vuorinen
2. Airwire Dances With Wolves FI47949/16 synt. 19.08.2016 om. Minna Tähtinen
3. Ali-Vehmaan Smirnoff FI54354/15 synt. 19.10.2015 om. Iitamari Salo
4. Foxter Smart Design FI45382/11 synt. 11.7.2011 om. Tuula Raevirta
5. Airwire Black Belt FI28941/14 synt. 03.04.2014 om. Irmeli Honkanen
6. Dazzdiva’s Ain’t Always Easy FI42533/15 synt. 10.7.2015 om. Amanda Perälä ja Mirka Vilmunen

Mettäpiruluokka
pois, Ali-Vehmaan Iitun Prinssi Aslak FI31648/10 synt.24.2.2010 om. Iitamari Salo

Staraluokka, yli 8 vuotta
1. Ali-Vehmaan Jeeves Totti FI31649/10 synt. 24.2.2010 om. Ritva Salo

Turistiluokka
1. Akiina’s Jolly Fellow FI35620/15 synt. 27.5.2015 om. Anne Muuronen
2. Dazzdiva’s Almost Sherlok FI42529/15 synt. 10.7.2015 om. Maija Törmänen
pois, Uksnafox Picea Abies FI28206/09 synt. 10.4.2009 om. Anna-Liisa Kontio

QF-luokka, Qways Friend koirille (tuomarin kasvattamat)
1. Qway’s Friend XO Whisky FI52075/15 9.9.2015 om. Jaana ja Sami Salo
2. Qway’s Friend Zucchero FI15722/17 synt. 15.1.2017 om. Jaana ja Sami Salo

Nartut

PN1 Strozzavolpe Tiger Lily FI10688/17 synt 10.03.2014 om. Irmeli Honkanen
PN2 Topgun Gingery Diva FI35501/11 synt.4.5.2011 om. Mirka Vilmunen
PN3 Strozzavolpe Scarlett O’hara At Travella FI35084/13 synt.26.4.2008 om. Iitamari Salo
PN4 Dazzdiva’s Choose U’r Side FI18661/18 synt. 8.2.2018 om. Mirka Vilmunen

Riiviöluokka
1. Airwire Eternal Flame FI25424/18 synt. 03.03.2018 om. Irmeli Honkanen

Kakaraluokka
1. Dazzdiva’s Choose U’r Side FI18661/18 synt. 8.2.2018 om. Mirka Vilmunen
2. Ali-Vehmaan Riesling FI16488/18 synt. 13.1.2018 om. Rauno Niemenkari

Noviisiluokka
1. Ali-Vehmaan Swing FI54358/15 synt. 19.10.2015 om. Petri Henttonen
2. Tähtiketun Apus FI53732/17 synt. 08.09.2017 om. Minna Tähtinen

Abiluokka
1. Foxanellan Petronella FI28982/17 synt. 14.4.2017 om. Tuula Raevirta

Mestariluokka muotovalioille
1. Topgun Gingery Diva FI35501/11 synt.4.5.2011 om. Mirka Vilmunen
2. Airwire Diamonds R Forever FI47947/16 synt. 19.08.2016 om. Irmeli Honkanen
3. Ali-Vehmaan Margarita FI31117/14 synt. 11.04.2014 om. Iitamari Salo
4. Dazzdiva’s All That Effort FI42532/15 synt. 10.7.15 om. Mirka Vilmunen

Mettäpiruluokka
1. Strozzavolpe Tiger Lily FI10688/17 synt 10.03.2014 om. Irmeli Honkanen
2. Dazzdiva’s Against All Odds FI 42531/15 synt. 10.7.2015 om. Mirka Vilmunen
pois, Akiina’s Cookie Dough FI12536/13 synt. 11.11.2012 om. Maija Kivistö ja Tomi Touru

Staraluokka
1. Strozzavolpe Scarlett O’hara At Travella FI35084/13 synt.26.4.2008 om. Iitamari Salo

Turistiluokka
1. Petokairan Pyllis FI42700/16 synt 03.05.2016 om. Marjatta Berg

QF-luokka, Qways Friend koirille (tuomarin kasvattamat)
1. Qway’s Friend Strawberry FI15515/12 synt.05.01.2012 om. Tuula Raevirta

Perheluokka
1. Team Vilmunen
2. Levannon Kauhut