Suomen Kettuterrierit ry

kksk

Käyttöjalostuspalkinnot

Käyttöjalostuspalkintojen säännöt( PDF)


2017 myönnetty käyttöjalostuspalkinto

PRONSSINEN
SKN Zanniskan Patarouva om. Sanni Luhtala ja Ritva Luhtala

2016 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

HOPEINEN
SKU Quissex Gallop On om. Linda ja Kristian Kanninen
KKN Akiina's Viva La Vida om. Paula Hytönen
KKN Miiluniemen Missi om. Heli Niemi
PRONSSINEN
SKU Boss V Bottwartal om. Marika & Jarkko Sinkkonen
KKU Pyyntimiehen Pontus om. Kimmo Puttonen
KKN Gola om. Ville Kuronen
SKN Sapelars Hortense Mcduck om. Marika & Jarkko Sinkkonen

2015 myönnetty käyttöjalostuspalkinto
PRONSSINEN
skn Velekaperän Kirppu om. Marika Sinkkonen

2014 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

HOPEINEN
sku Velekaperän Morris, om. Sami Asuintupa ja Jari Ojala
skn Olga, om. Anita Sami Asuintupa.
PRONSSINEN
sku Ticko om. Anita ja Sami Asuintupa

2013 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

PRONSSINEN
sku QUISSEX GALLOP ON om. Linda ja Kristian Kanninen, Arto Peltomäki 39p.
skn IINES om. Sanni Luhtala

2012 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

HOPEINEN
sku Foxpowers Bosse om. Anita ja Sami Asuintupa 62p.
PRONSSINEN
sku Hugo om. Anita ja Sami Asuintupa 44p.
skn Woodborne Viva Las Vegas 26p.

2011 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
skn Kerttu, om. Pentti Nousiainen
HOPEINEN
kku Teritaipaleen Reetu, om. Tapio Kivilä
sku Badgerhill's Pucko, om. Jonas Englund
PRONSSINEN
kkn Akiina's Fox Fable, om. Paula ja Kimmo Hytönen
skn Woodborne Top-Z, om. Satu ja Tuomo Koskelainen
skn Woodborne Jolinar, om. Eero Suomus ja Tuire Okkola
skn Woodborne Foxmire, om. Eero Suomus ja Tuire Okkola
skn Kettunurin Imposible, om. Mika Haapamäki ja Sari Tapola
skn Voltage Law Ofthejungle, om. Mika Haapamäki & Sari Tapola

2010 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

PRONSSINEN
sku FIN KVA FIN KVA-M VELEKAPERÄN MORRIS, Om. Sami Asuintupa ja Jari Ojala

2009 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot
KULTAINEN
kku WINTERFOX’S NOT FOR SALE Om. Matti Jokiniemi
HOPEINEN
kkn MIINA Om. Tuula Raevirta

2008 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
kkn AKIINA’S CECILIA om. Paula Hytönen
skn MIND-GAMES om. Lea Zenger
HOPEINEN
kku WINTERFOX’S NOT FOR SALE om. Matti Jokiniemi
sku VOLTAGE GEORGE om. Lea Zenger

2007 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

kkn JAHTI-JOUKON SANNI om. Matti Hartikka

2005 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

PRONSSINEN
kku WINTERFOX’S NOT FOR SALE om. Matti Jokiniemi
kkn AKIINA’S CECILIA om. Paula Hytönen

2003 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
sku MORITZ V. WOLFSWINKEL om. Lea Zenger
PRONSSINEN
skn RONJA om. Jonas ja Joakim Englund
sku TEXFORRIER SHOW STOPPER om. Molli Nyman

2001 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
skn THE RASCALS FARM HEATHER BELLE om. Jari Timonen

2000 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN

skn GHOULGIRL om. Lea Zenger kku MINITASSUN HISKI om. Matti Hartikka

1999 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot
 
KULTAINEN
skn WOODBORNE WOODPECKER om. Eero Suomus
HOPEINEN
CONDITION CICOLINA om. Eero Suomus

1998 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot
 
KULTAINEN
skn BENTE V. NIEDERSACHSEN om. Eero Suomus
HOPEINEN
kku RED DÍADEM'S RINGO om. Carola ja Carita Dahlström
kkn KILLERIN DERBY om. Markku Hannula
ku BOSSE V. NIEDERSACHSEN om. Eero Suomus
PRONSSINEN
kkn GUEST STAR FELICITAS om. Simo Renfors

1997 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

PRONSSINEN
sku MARYLAND PEPE TANNY om. Tuire Okkola ja Annukka Paloheimo
HISKIN JÄLKI PALKINTO
skn ROSILLAN RINSESSA RUUSU om. Sirkka Rautalin

1996 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

HOPEINEN
kkn GAINSAY WISH ME LUCK om. Carola ja Carita Dahlström
PRONSSINEN
kkn GUEST STAR AFRODITE om. Erik Dahlström
kku RED DIADEM'S RINGO om. Carola ja Carita Dahlström
kku GAINSAY HOLE PROOF om. Harry Tast
HISKIN JÄLKI PALKINTO
sku JYCKEGÅRDENS KRUT om. Marika Lundström ja Kjell Ahlskog

1994 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

HOPEINEN
skn JAMMI om. Timo Sirola
PRONSSINEN
kkn TARU om. Jouko Vehviläinen
HISKIN JÄLKI PALKINTO
kku REPO om. Mervi Potka

1993 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

HOPEINEN
sku BOSSE V. NIEDERSACHSEN om. Eero Suomus
skn BENTE V. NIEDERSACHSEN om. Eero Suomus
PRONSSINEN
kku KILLERIN JUSSI
kkn GAINSAY WISH ME LUCK om. Carola ja Carita Dahlströmn
skn JAMMI om. Timo Sirola
skn WOODBORNE WOODPECKER om. Eero Suomus

1992 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

HOPEINEN
kkn KILLERIN GIBITA om. Tiina Sarivuo ja Veli-Matti Toivonen
PRONSSINEN
sku BOSSE V. NIEDERSACHSEN om. Eero Suomus
skn BENTE V. NIEDERSACHSEN om. Eero Suomus
skn SAPELARS ZOT-ZOT om. Tuire Okkola
kku GAINSAY HOLE PROOF om. Harry Tast
kkn MIRA om. Tuomas Perttula
kkn KILLERIN LUCREZIA om. Milla Kärki

1991 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
sku BRUTUS om. Leo Kukkola
HOPEINEN
kkn KILLERIN ANU om. Jorma Suuronen
PRONSSINEN
skn AMANDA om.
skn STREAKHEAD BELLA
kkn HUHTIAN RISSE om. Ritva ja Seppo Rajala
sku SAPELARS HOUDINI om. Arto Peltomäki ja Eero Suomus
skn WALA V.D. BISMARCKQUELLE om. Arto Peltomäki

1989 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
kku QUERELLE om. Jorma Mäkinen
kkn ALI-VEHMAAN SUNNY om. Ritva ja Risto Salo
kkn KILLERIN ELLI om. Juha Knihti
HOPEINEN
sku BRUTUS om. Leo Kukkola
PRONSSINEN
kkn NUTLEE SATIN DOUBLET om. Jorma Mäkinen skn REGINA om. Jyrki Korpi

1988 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
skn JESSI om. Eero Suomus
HOPEINEN
kku QUERELLE om. Jorma Mäkinen
kkn KILLERIN ELLI om. Juha Knihti
kkn SUNNY om. Ritva ja Risto Salo
kkn KILLERIN KIKKA om. Armas Piirainen
PRONSSINEN
kku SMIRRE om. Esko Salmenoja
kkn KILLERIN TIRA om. Jorma Suuronen sku BRUTUS om. Leo Kukkola
kkn VANNI om. Heikki ja Timo Muurinen
kkn KILLERIN ANU om. Jorma Suuronen

1987 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
kku HEARTY VISION THISTLE-OF-PEACE om. Paula Heikkinen-Lehkonen
kku MUSTI om. Erkki Hömppi
kkn JOKAMAKUUN om. Esko Salmenoja
HOPEINEN
skn JESSI om. Eero Suomus
PRONSSINEN
kku QUERELLE om. Jorma Mäkinen
kkn KILLERIN ELLI om. Juha Knihti

1986 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
kkn HILKYN SANNA om. Jorma Suuronen
HOPEINEN
kkn JONKUN JOKAMAKUUN om. Esko Salmenoja
skn WOLFHEART VIPER om. Paula Heikkinen-Lehkonen
PRONSSINEN
sku SANTTU om. Jyrki Korpi
sku JERE om. Jyrki Korpi

1985 myönnetyt käyttöjalostuspalkinnot

KULTAINEN
kkn KILLERIN BETTINA om. Kari Liukkonen
HOPEINEN
kku HEARTY VISION THISTLE-OF-PEACE om. Paula Heikkinen-Lehkonen
kku TOWNVILLE TEGRIN om. Tarmo Virtelä
skn WOODBORNE HAY om. Jyrki Korpi
PRONSSINEN
sku BAJAS BARROW om. Paula Heikkinen-Lehkonen
kkn PIKKUPIRTIN ANDINA om. Tuula Ronkainen
kkn BONNIE STEP CAMILLA om. Harry Tast
kkn NINA om. Jorma Suuronen
kkn TOWNVILLE TANDORA om. Paula Heikkinen-Lehkonen ja Tarmo Viirtelä
kkn PIMU om. Jorma Suuronen
kkn TILTU om. Esko Hofdal