Kasvattajat

Listalle pääsy

Kasvattajalistalla julkaistaan yhdistyksen jäsenten yhteystietoja. Jos haluat tietosi listalle, ilmoita kennelnimi ja yhteystiedot osoitteeseen foxinetti@foxterrier.fi

Huom. Kasvattaja on itse vastuussa tietojen oikeellisuudesta

Karkeakarvaisten kasvattajat

kennel AIRWIRE
Irmeli Honkanen
Levannontie 139
04940 Levanto Mäntsälä
puh. 0405613613
honkanen.irmeli@gmail.com

 

kennel AKIINA’S
Paula Hytönen
Huikontie 630 B
41660 Toivakka
puh. 0500 471 555
paulamaritta.hytonen@gmail.com

 

kennel ALI-VEHMAAN
Iitamari Salo
Väänteenmäentie 9 as 9
12600 Läyliäinen
puh. 0400 774 781
alivehmaan@gmail.com

 

kennel DAZZDIVA’S
Mirka Vilmunen
Vesikansantie 178
03100 NUMMELA
puh. 0400 843 250
mirka.vilmunen@gmail.com

 

kennel FOXFANTASY
Heidi Partanen
Myllyrannantie 140
71240 Paakkila
puh. 040 542 6660

kennel GUEST STAR


Erik Dahlström
Kuussillankuja 4
01230 Vantaa
puh.(09) 877 8793, 040 527 8040
erik.dahlstrom@kolumbus.fi

 

kennel HIT THE ROAD
Katariina Korhonen
Sompatie 7 C 101
70200 Kuopio
puh. 050 362 2332

 

kennel KETUNSURMAN
Tapio Laaksonen
Mustanmäentie 20 A 14
04600 Mäntsälä
puh. (019) 688 1722, 0400 479 776

 

kennel KILLERIN
Jorma Suuronen
Hönötie 6
54100 Joutseno
puh. (05) 453 5433, 0400 671 749

 

kennel KIVIREPUN
Markku & Hannastiina Hannula
Kuuksontie 763 C
47400 Kausala
puh. 0400 231 300
markku.hannula@luukku.com

 

kennel MAD MANIAC
Heli Kitti
Vehnäkuja 8 A
90460 Oulunsalo
puh. 044 3240 113
heli.k.kitti@gmail.com

 

kennel MINDHUNTER
Saana Tuomi
Hemmingintie 49
37530 Lempäälä
puh. 040 703 1115
mindhunterterriers@gmail.com

 

kennel MIXFOX
Taina Muikku
Kaukopääntie 18
00950 Helsinki
puh. 0400 418 181
kari.muikku@tikarama.fi

 

kennel MURHIPURON
Heikki Partanen
Mäntytie 7
71910 Alapitkä
puh. 040 530 2376
kennelmurhipuron@hotmail.fi

 

kennel PIKKU-MUIJAN
Erna Sundström
Otvakuja 3
37630 Valkeakoski
puh. 040 7017320
pikku-muijan@luukku.com

 

kennel PROFOX
Ville Kuronen
Iisalmentie 905
92620 Piippola
puh. 040 588 2084
kennelprofox@gmail.com

 

kennel PYYNTIMIEHEN
Jukka Leskelä
Ala-rante 5
91800 Tyrnävä
puh. 040 771 7718

 

kennel QWAY’S FRIEND
Sari & Veli-Pekka Toivonen
Hietakuja 1-3
25130 Muurla
puh.(02) 732 0092, 044 5929 277, 044 564 0380
sari.toivonen@smail.fi
veli-pekka.toivonen@smail.fi

 

kennel RQUUS
Merja Ekroos
Kekomäentie 5 A 2
00940 Helsinki
puh. (09) 303 849, 040 547 6898
merja.ekroos@kolumbus.fi

 

kennel SANKARIN
Hanna-Mari Yläpihlajajärvi
Vihdintie 3-5 B 20
00320 Helsinki
puh. 044 737 3957
kennelsankarin@gmail.com

 

kennel SANTHRAX

Johanna Kohtalo
91430 Muhos
Puh. 0400 580 159
johanna.kohtalo@gmail.com

 

kennel STARRING

Juha Palosaari
Salmen Rinteläntie 74
03300 Otalampi
puh. 050 328 5636

 

kennel SUNHOUND

Arja Kitti
Vookelinkuja 1
90460 Oulunsalo
puh. 050 324 8785
arja_kitti@mail.suomi.net

 

kennel UKSNAFOX
Anna-Liisa Kontio
Leineperintie 38 as 3
29310 Kaasmarkku
tel. 040 570 6494
uksnafox@luukku.com

 

kennel WANNABE
Eeva Kiviharju
Harjutie 6
95450 Tornio
puh. 040 661 2662
eeva.kiviharju@pp1.inet.fi

 

kennel WOLFHEART
Paula Heikkinen-Lehkonen
Luhtikyläntie 1559 B
16510 Luhtikylä
puh. 040 544 0030
fax. 03-785 1208
paula.texterri@gmail.com

 

kennel ZANNISKAN
Sanni Luhtala
Jyväskyläntie 143
8
42140 Juokslahti
puh. 040-7346 356 (iltapäivisin/iltaisin)
sanni.luhtala@luukku.com

 

Sileäkarvaisten kasvattajat

kennel AJIER´S ROCK
Reija Broman
Ruokkitie 5
01450 Vantaa
puh. 046 5526 411
ajiersrock@gmail.com

 

kennel ANSALANGAN
Sanna Ronkainen
Sievintie 7
93470 Inget
(kennel on Taivalkoskella)
puh. 045 1116 997
sanna.ronkainen70@gmail.com

 

kennel EMMETFOX
Emmi Lehtinen
Mesiangervo 3
21530 Paimio
puh. 040-7673275
kennelemmetfox@gmail.com

 

kennel ESSCAMON
Sari Pihlava
Puustellinkatu 4
32700 Huittinen
puh. 045 672 1278
esscamon@luukku.com

 

kennel FARASHA
Maarika Pajunen
Metsämaantie 64
32700 Huittinen
Puh. +358407691433
maarika.pajunen@gmail.com

 

kennel FOXFIGHTER’S
Jonas Englund
Långtået 89
66830 Oravaisten Tehdas
puh. 050 309 4365
jonas.englund@metsakeskus.fi

 

kennel FOXROD
Johanna Sjöberg
Pajalantie 14
23800 Laitila
puh. 0500 632717
sjoberg.johanna@gmail.com

 

kennel JOZE´S
Tuija Kolehmainen
Tuomaalantie 108 B
77800 Iisvesi
puh. 040-5316566
tuija.kolehmainen@pp.inet.fi

 

kennel KETKUMETKUN
Pauliina Syrjälä
Lahdingontie 24
23200 Vinkkilä
puh. 044 335 2135
pauliina.syrjala@gmail.com

 

kennel KETTUNURIN
Risto Kangas
Varpulantie 190
62200 Kauhava
puh. 050 325 3898, (06) 435 2206
risto.kangas@netikka.fi

 

kennel METAKAN
Marika & Jarkko Sinkkonen
Keltalantie 211
92470 Tuomioja
puh. 045-6309663 / 0400-585105
marika.sinkkonen@gmail.com

 

kennel MÄYRÄKIRPUN
Emilia Hakamäki & Marko Männikkö
Pelliläntie 4a
31600 Jokioinen
puh. 0404186935 / 0404186975
mayrakirpunkennel@outlook.com

 

kennel OF WINDY-COTTAGE
Lea Zenger
Yläkyläntie 38
58900 Rantasalmi
puh. 050 360 0615
lea.zenger@hotmail.com

 

kennel ONWARDS
Kirsi-Marja Kauvo
Nutikantie 10
54410 Ylämaa
puh. 050 552 1425
kennel.onwards@gmail.com

 

kennel OTUS
Tuukka Saarela
Nuoraperäntie 47
85100 Kalajoki
puh. 050 533 9821
tuukka.saarela@kotinet.com

 

kennel PETORINTEEN
Sami Myntti
Länsitie 675
66450 Jakkula
puh. 050 599 4735, 040 552 1561
foxit@luukku.com

 

kennel RANTANIEMELÄN
Silja Meskus
Kajaani
puh. 044-0551546
siljameskus@gmail.com

 

kennel SAPELARS
Arto Peltomäki
Pellavamäentie 8 A 9
04320 Tuusula
puh. 044 027 5736
sapelars@gmail.com

 

kennel SHOUTINGHILL
Satu Mulari-Karvonen
Paalimäentie 24
71460 Paukarlahti/Leppävirta
puh. 040 586 6702
satu.m-k@shoutinghill.com

 

kennel SKILFUL
Krista Perkola
Aittalahdentie 17 B
29600 Noormarkku
puh. 040 747 0465
krista.perkola@gmail.com

 

kennel SOLIDAS AURO
Heli Kolu
Kivirinteenkatu 11
15160 Lahti
044-0423756
heli.j.kolu@gmail.com

 

kennel TAPAHAN
Anita ja Sami Asuintupa
Alarannantie 190
62410 Rintala
puh. 050 594 9166 / 050 302 9377
anita.asuintupa@netikka.fi

 

kennel TEXFORRIER
Molli Nyman
Kaarlontie 4
15540 Villähde
puh. 050 598 9572
molli.nyman@texforrier.com

 

kennel TIBICINAN
Susanna Rusanen
Purnunniementie 330
87500 Kajaani
puh. 040 8676 087
susanna.rusanen@elisanet.fi

 

kennel VIELFRASS
Anne & Olavi Tuovinen
Kartanonlenkki 83
04680 Hirvihaara
puh. (019) 688 8237, 040 515 0788
vielfrass@pp.inet.fi

 

kennel VOLTAGE
Jari & Jaana-Kaisa Timonen
Varpulantie 201
62220 Pernaa
puh. 050 363 7652 / 040 758 3368
jari.timonen@netikka.fi
jaanakaisa83@hotmail.com

 

kennel VORONDO
Linda & Kristian Kanninen
Odilammentie 34
02970 Espoo
puh. 050 375 4879, 050 324 2878
kennelvorondo@gmail.com

 

kennel WAYWARD
Katariina Ronkainen
Vaatimentie 6
97700 Ranua
puh. 040 7300 992
ronkainenkatariina@yahoo.com

 

kennel WHO CARES
Sari Kares
Aura
puh. 040 192 7982
sarikares@gmail.com

 

kennel WILDWILLY’S
Sari Tapola & Mika Haapamäki
Vasunmäentie 840
62160 Karhunkylä
puh. 040 410 6017, 050 541 5017
wildwillys@netikka.fi

 

kennel WOLFHEART
Paula Heikkinen-Lehkonen
Luhtikyläntie 1559 B
16510 Luhtikylä
puh. 040 544 0030
fax. 03-785 1208
paula.texterri@gmail.com

 

kennel WOLFPOWER
Jarkko Luoma
Alarannantie 82
62410 Rintala
puh. 040 527 3833
luoma.jarkko@luukku.com

 

kennel WOODBORNE
Eero Suomus
Yli-Kaukoilankuja 23
03100 Nummela
puh. (09) 222 2499, 0400 788 636
woodborne@kolumbus.fi

 

kennel ZANNISKAN
Sanni Luhtala
Jyväskyläntie 1438
42140 Juokslahti
puh. 040-7346 356 (iltapäivisin/iltaisin)
sanni.luhtala@luukku.com