kksk

Erikoisnäyttely 8.7.2016, Parkano

BEST IN SHOW

BIS1 kk Strozzavolpe its a Sunny Day
BIS2 sk Shoutinghill Little Punk
BIS1-pentu sk Texforrier Worth It
BIS2-pentu kk Ali-Vehmaan Smirnoff
BIS1-junior sk Vielfrass Fast'n'furious
BIS2-junior kk Shark von der Bismarckquelle
BIS1-käyttökoira kk Strozzavolpe Blackjack
BIS2-käyttökoira sk Metakan Mikä Lie
BIS1-veteraani sk Texforrier From the Heart
BIS2-veteraani kk Strozzavolpe Happy Hour
BIS1-jälkeläisryhmä kk Strozzavolpe Happy Hour
BIS2-jälkeläisryhmä sk Givens Treasure of Shouting Hill
BIS1-kasvattaja kk kennel Strozzavolpe
BIS2-kasvattaja sk kennel Shoutinghill


Sileäkarvainen kettuterrieri

Tuomari Iveta Novakova, Tsekin tasavalta

ROP PU 1 Shoutinghill Little Punk
PU 2 Abadene Cyrano
PU3 Wayward Robin Hood
PU4 Abadene Otello
VSP PN 1 Vielfrass Ebony and Ivory
PN 2 Del Zarzoso Por Ella
PN 3 Vorondo Lindorie
PN 4 Shoutinghill Last Hope

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA
PEN1 Oliver, om. Marko ja Maarit Pelander
UROKSET JUNIORILUOKKA
JUN1 ERI SA ROP-JUN Vielfrass Fast'n'furious, om. Anne ja Olavi Tuovinen
JUN2 ERI Vorondo Isildur, om. Linda Kanninen
JUN3 EH Metakan Huijari, om. Piia Pelander
JUN4 EH Zanniskan Eric Forrester, om. Sanni Luhtala ja E-M ja J. Pajunen
UROKSET NUORTENLUOKKA
NUO1 ERI SA SERT PU3 Wayward Robin Hood , om. Katariina Ronkainen
NUO2 ERI SA VASERT PU4 Abadene Otello, om. Carina Lundgren ja Olavi Tuovinen
NUO3 ERI SA Wolfheart Vandamme, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
NUO4 ERI SA Wolfheart X-Factor, om. Johanna Levola-Lyytinen
NUO EH Naksu, om. Marko ja Maarit Pelander
NUO EH Zanniskan Bonanza, om. Anne Seiloo ja Matias Korpinen
NUO H Farasha Spot Of The Heart, om. Armi Nurmi ja Maarika Pajunen
NUO H Farasha The Spot Hurricane, om. Maarika ja Essi Pajunen
UROKSET AVOINLUOKKA
AVO1 ERI SA Vielfrass Danny De Vito, om. Jaana Nurminen
AVO2 ERI Wayward Rainman, om. Hanna Palomäki
AVO3 EH Woodborne Qurre, om. Jouko Pirttilä
AVO4 EH Woodborne Quarry, om. Eero Suomus
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
KÄY1 ERI ROP-KÄYTTÖ Metakan Mikä Lie, om. Jarkko ja Marika Sinkkonen
KÄY2 ERI Zanniskan Murzim, om. Sanni Luhtala ja Aapo Kankaanpää
KÄY3 EH Gabriel om. Marko Pelander
UROKSET VALIOLUOKKA
VAL1 ERI SA PU1 ROP Shoutinghill Little Punk, om. Satu Mulari-Karvonen
VAL2 ERI SA PU2 Abadene Cyrano, Anne ja Olavi Tuovinen
VAL3 ERI Emmetfox Diamond Heart, om. Merja Rinta-Koskela
VAL4 ERI Vielfrass Ambitious, Ei lupaa näyttää omistajatietoja
VAL ERI Wolfheart Absolute Zero, om. Jani Pajunen
VAL ERI Shoutinghill Ice Storm, om. Anna Saari ja Satu Mulari-Karvonen
VAL ERI Wolfheart Stratocaster, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
VAL EH Wolfheart Stromboli, om. Maarika Pajunen
UROKSET VETERAANILUOKKA
VET1 ERI SA VET ROP Texforrier From the Heart, Molli Nyman ja Antti Puranen
VET2 ERI SA Vielfrass Rob Roy, om. Anne ja Olavi Tuovinen
VET3 ERI SA Bodils Daimon, om Linda Kanninen
VET4 ERI Louis Lemart, om. Marko Pelander

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA
PEN1 KP ROP PENTU Texforrier Worth It, om. Molli Nyman, Juulia Salonen
PEN2 KP Wolfheart Ally, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
NARTUT JUNIORILUOKKA
JUN1 ERI SA Vielfrass Femme Fatale, om. Kasvattaja ja Carina Lundgren
JUN2 ERI SA Wolfheart Yosemite, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
JUN3 ERI Zanniskan Pamela Douglas, om. Sanni Luhtala, Heidi ja Jussi Ruuhimäki
JUN4 ERI Metakan Lurjus, om. Tanja Fofana
JUN EH Woodborne Saga, om. Satu Koskelainen
JUN EH Woodborne Tip-Top, om. Toni Vartio ja Eero Suomus
JUN EH Zanniskan Brooke Logan, om. Sanni Luhtala
JUN EH Zanniskan Donna Logan, om. Sanni Luhtala ja Ritva Luhtala
NARTUT NUORTENLUOKKA
NUO ERI 1 SA SERT PN 1 VSP Vielfrass Ebony and Ivory, om. Kasvattaja ja Eva Partida
NARTUT AVOINLUOKKA
AVO1 ERI SA VASERT PN3 Vorondo Lindorie, om. Linda Kanninen
AVO2 ERI SA Abadene Cotton Candy, Anne ja Olavi Tuovinen
AVO3 ERI SA Wolfheart Thumbs Up, Sanni Luhtala
AVO4 ERI SA Muru, om. Maarit Koskinen
AVO EH Woodborne Razzia, om. Eero Suomus
AVO EH Farasha Full-Of-Life, om. Maarika Pajunen
AVO H Keitdy, om. Piia Pelander
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
KÄY1 ERI Bodils Lena Helena, Marko Pelander
KÄY2 EH Zanniskan Retro, Sanni Luhtala
KÄY3 EH Woodborne Lurex, om. Tomi Vartio ja Eero Suomus
NARTUT VALIOLUOKKA
VAL1 ERI SA PN2 Del Zarzoso Por Ella, om. Hanna Palomäki
VAL2 ERI SA PN4 Shoutinghill Last Hope, om. Satu Mulari-Karvonen
VAL3 ERI SA Vorondo Herenya, om Aino Kanninen
VAL4 ERI SA Wolfheart Smirgeline, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
VAL ERI Hanyfa, om. Marko Pelander
VAL ERI Wolfheart Clio, om. Maarika Pajunen
VAL ERI Zetamaz Black Ice, om. Tuija Kolehmainen
VAL ERI Shoutinghill Lady On The Catwalk, om. Satu Mulari Karvonen ja Anna Saari
VAL ERI Emily Joze Z Karpatských Strání, om. Tuija Kolehmainen
VAL ERI Wolfheart Pacaya, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
VAL ERI Minda, om. Reija Broman
VAL ERI Wolfheart Lady In Black, om. Maarika Pajunen ja Jan-Kristian Pajunen
NARTUT VETERAANILUOKKA
VET1 ERI VET VSP Texforrier Spell On Llawen, om. Sanna ja Pekka Varjus
VET2 ERI Wayward Northern Star, om. Katariina Ronkainen
JÄLKELÄISRYHMÄ
JÄLK 1 KP ROP-JÄLK Givens Treasure of Shouting Hill, om. Satu Mulari-Karvonen
JÄLK 2 Louis Lemart, om. Marko Pelander
KASVATTAJALUOKKA
KASV 1 KP ROP-KASV kennel Shoutinghill, om. Satu Mulari Karvonen
KASV 2 KP kennel Vielfrass, om. Anne ja Olavi Tuovinen
KASV 3 kennel Wolfheart, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
KASV 4 kennel, om. Marko Pelander


Karkeakarvainen kettuterrieri

Tuomari Vladimir Hutecka, Tsekin tasavalta
ROP PU 1 Strozzavolpe its a Sunny Day, om. M. Calonaci, Juha Palosaari ja V. Lehtonen
PU 2 Shark von der Bismarckquelle, om. Paavo Tervonen, Juha Palosaari
PU3 Qway's Friend Veloute, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
PU4 Strozzavolpe Happy Hour, om. Erna ja Mikko Sundström
VSP PN 1 Art Fox Lara Croft, om. Saana Tuomi
PN 2 Rojohs Afrodite, om. Erna ja Mikko Sundström
PN 3 Qway's Friend Xantan, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
PN 4 Qway's Friend Ugni Blanc, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA
PEN 1 KP ROP-PENTU Ali-Vehmaan Smirnoff, om. Iitamari Salo
UROKSET JUNIORILUOKKA
JUN1 ERI PU 2 SA SERT Shark von der Bismarckquelle, Paavo Tervonen, Juha Palosaari
JUN2 ERI SA Qway's Friend Xo Brandy, om. Satu Anjatulin
JUN3 ERI Qway's Friend Xo Whisky, om. Jaana ja Sami Salo
JUN4 ERI Dazzdiva's Ain't Always Easy, om. Mirka Vilmunen
JUN EH Akiina's Jesse James, om. Roosa ja Rosanna Poikola
UROKSET NUORTENLUOKKA
NUO1 ERI SA VASERT PU 3 Qway's Friend Veloute, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
UROKSET AVOINLUOKKA
AVO1 ERI Qway's Friend Upcider, Virve Sipola ja Miia Pitkänen
AVO2 EH Miiluniemen Häjy, Terhi Järvinen
AVO3 EH Akiina's Hirmuinen Harald, Mervi ja Juha Pohto
AVO4 EH Miiluniemen Humu, Markku Savolainen
AVO H Guest Star Triton, Carita ja Juhani Näykki
AVO H Ketunsurman Urho, Tapio Laaksonen
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
KÄY1 ERI SA Strozzavolpe Blackjack, om. Erna ja Mikko Sundström
KÄY2 ERI Shagal Fon Art Fox, om. Anni Asikainen
KÄY3 EH Winterfox's Moonlight, om. Sanni Luhtala
KÄY4 H Ketunsurman Tanu, om. Tapio Laaksonen
UROKSET VALIOLUOKKA
VAL1 ERI SA PU 1 ROP Strozzavolpe it´s a Sunny Day, om. M. Calonaci, Juha Palosaari ja V. Lehtonen
VAL2 ERI Team Spirit Conquestador, om. B. K. Bekerbrede ja Mirka Vilmunen
VAL3 ERI Brocolitia Double Impact, om. Paula Hytönen
VAL4 ERI Foxter Smart Design, om. Tuula Raevirta
VAL ERI Wolfheart King of The Road, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
VAL ERI Airwire Black Belt, om. Irmeli Honkanen
VAL ERI Uksnafox Picea Abies, om. Anna-Liisa Kontio
UROKSET VETERAANILUOKKA
VET1 ERI SA VET ROP PU 4 Strozzavolpe Happy Hour, om. Erna ja Mikko Sundström
VET2 ERI SA Foxtan's Magic Wind, Riikka Rekola
VET3 ERI Akiina's Obi Van Kenobi, om. Jaana Klaavu

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA
PEN 1 KP VSP-PENTU Starring Priya, om. Heli Kitti
NARTUT JUNIORILUOKKA
JUN1 ERI SA SERT PN 3 Qway's Friend Xantan, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
JUN2 ERI SA Dazzdiva's All That Effort, om. Mirka Vilmunen
JUN3 ERI Kierroksen Manta, om. Ari Mikkola
JUN4 EH Akiina's Jelly Bean, om. Ossi Myllylahti
NARTUT AVOINLUOKKA
AVO1 ERI SA, VASERT PN 4 Qway's Friend Ugni Blanc, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
AVO2 ERI SA Ali-Vehmaan Mimosa, om. Arja Kitti
AVO3 ERI Ali-Vehmaan Margarita, om. Iitamari Salo
AVO4 EH Akiina's Huoleton Hulda, om. Tiina ja Markku Aalto
AVO EH Nala, om. Heidi Partanen
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
KÄY1 ERI Miiluniemen Helmi, om. Heli Niemi
KÄY2 EH Rockfox's Dolly Parton, om. Laura Saksanen
KÄY3 EH Akiina's Chili Pepper, om. Sanni Luhtala
NARTUT VALIOLUOKKA
VAL1 ERI SA PN 1 VSP Art Fox Lara Croft, om. Saana Tuomi
VAL2 ERI SA PN 2 Rojohs Afrodite, om. Erna ja Mikko Sundström
VAL3 ERI SA Strozzavolpe Tiger Lily, om. Irmeli Honkanen
VAL4 ERI SA Topgun Gingery Diva, om. Mirka Vilmunen
VAL ERI Hanyfa, om. Marko Pelander
VAL ERI Qway's Friend Strawberry, om. Tuula Raevirta
VAL ERI Mindhunter Lady Marmalade, om. Sanni Luhtala
NARTUT VETERAANILUOKKA
VET1 ERI SA VET VSP Strozzavolpe Scarlett O'Hara At Travella, om. Iitamari Salo
JÄLKELÄISRYHMÄ
JÄLK 1 KP ROP-JÄLK Strozzavolpe Happy Hour, om. Erna ja Mikko Sundström
KASVATTAJALUOKKA
KASV 1 KP ROP-KASV kennel Strozzavolpe, om. Marco Calonaci, Italia
KASV 2 KP kennel Qway's Friend, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
KASV 3 kennel Akiina's, om. Paula Hytönen