kksk

Päänäyttely 2015, järjestettiin Pieksämäen ryhmänäyttelyssä

Yhdistys ei järjestänyt vuonna 2015 erikoisnäyttelyä

Tuomari: Helena Peterzens, Ruotsi

BEST IN SHOW

BIS

BIS1 sk Shoutinghill Little Punk, om. Satu Mulari-Karvonen
BIS2 kk Art Fox Lara Croft, om. Saana Tuomi

pentu

BIS1-pentu kk Profox Idol, om. Ville & Tomi Kuronen

juniori

BIS1-junior sk Wolfheart Stratocaster, om. Paula H-L
BIS2-junior kk Rojohs Afrodite, om. Sundströmit

käyttökoira

BIS1-käyttökoira kk Strozzavolpe Blackjack, om. Sundströmit
BIS2-käyttökoira sk Toronto, om. Tero Rusila

veteraani

BIS1-veteraani kk Strozzavolpe Happy Hour, om. Sundströmit
BIS2-veteraani sk Louis Lemart, om. Pelanderit

kasvattaja
BIS1-kasvattaja Kennel Shoutinghill, om. Satu Mulari-Karvonen


Sileäkarvainen kettuterrieri

Tuomari: Helena Peterzens, Ruotsi

ROP

ROP ja VSP

ROP PU1 VAL1 ERI SA Shoutinghill Little Punk, om. Satu Mulari-Karvonen BIS1
PU2 VAL2 ERI SA Shoutinghill Ice Storm, om. Satu M-K & Anna Saari
PU3 VAL3 ERI SA Wayward Robin Hood
PU4 VET1 ERI SA sert Louis Lemart, om. Pelanderit BIS2 Vet, ROP Vet
VSP PN1 NUO1 ERI SA sert Wolfheart Pacaya, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
PN2 JUN1 ERI SA varasert Wolfheart Smirgeline, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
PN3 VAL1 ERI SA Shoutinhill Lady On The Catwalk, om. Satu M-K & Anna Saari
PN4 JUN2 ERI SA Vorondo Lindorie, om. Aino & Linda Kanninen

Urokset

UROKSET JUNIORILUOKKA
JUN1 ERI SA varasert BIS1 Jun, ROP Jun Wolfheart Stratocaster, om. Paula H-L
JUN2 ERI Woodborne Quarry, om. Tuire Okkola & Eero Suomus
UROKSET AVOINLUOKKA
AVO1 EH Gabriel, om. Reija Broman
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
KÄY1 ERI BIS2 KÄY Toronto, om. Tero Rusila
KÄY2 EH Zanniskan Murzim, om. Sanni Luhtala & Aapo Kankaanpää
UROKSET VALIOLUOKKA
VAL1 ERI SA PU1 BIS1, ROP Shoutinghill Little Punk, om. Satu Mulari-Karvonen
VAL2 ERI SA PU2 Shoutinghill Ice Storm, om. Satu M-K & Anna Saari
VAL3 ERI SA PU3 Shoutinghill Legend In His Heart, om. Satu M-K & Tarja Pesonen
VAL4 ERI SA Ketkumetkun Forever Hungry, om. Pauliina Syrjälä
VAL ERI Wolfheart Dick van Dyke, om. Paula H-L
UROKSET VETERAANILUOKKA
VET1 ERI SA PU4 sert BIS2 Vet, ROP Vet

Nartut

NARTUT JUNIORILUOKKA
JUN1 ERI SA PN2 varasert Wolfheart Smirgeline, om. Paula H-L
JUN2 ERI SA PN4 Vorondo Lindorie, om. Aino & Linda Kanninen
JUN3 ERI Wolfheart Thumbs Up, om. Sanni Luhtala
JUN4 EH Woodborne Razzia, om. Tuire Okkola & Eero Suomus
NARTUT NUORTENLUOKKA
NUO1 ERI SA PN1 sert VSP Wolfheart Pacaya, om. Paula H-L
NUO2 ERI SA Rennam House Rules, om. Tuire Okkola & Ilona Peiponen
NARTUT AVOINLUOKKA
AVO1 ERI SA Minda, om. Reija Broman & Maarit Pelander
AVO2 ERI SA Joze's Type It Up, om. Johanna & Marko Pakkanen
AVO3 ERI SA Muru, om. Maarit Koskinen
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
KAY1 EH Zanniskan Retro, om. Sanni Luhtala
NARTUT VALIOLUOKKA
VAL1 ERI SA PN3 Shoutinhill Lady On The Catwalk, om. Satu M-K & Anna Saari
VAL2 ERI SA Shouthinghill Incredible, om. Satu M-K & Tarja Pesonen
VAL3 ERI SA Hanyfa, om. Pelanderit
NARTUT VETERAANILUOKKA
VET1 ERI SA VSP Vet Bodils Lena Helena, om. Marko Pelander
KASVATTAJALUOKKA
KASV 1 KP BIS Kasv, ROP Kasv kennel Shoutinghill, om. Satu Mulari Karvonen
KASV 2 KP kennel Wolfheart, om. Paula Heikkinen-Lehkonen


Karkeakarvainen kettuterrieri

Tuomari Helena Peterzens, Ruotsi

ROP

ROP ja VSP

ROP PN1 AVO1 ERI SA sert BIS2 Art Fox Lara Croft, om. Saana Tuomi
PN2 AVO2 ERI varasert Profox Firefox, om. Ville Kuronen
PN3 JUN1 ERI SA BIS2 Jun, ROP Jun Rojohs Afrodite, om. Sundströmit
PN4 JUN2 ERI SA Ali-vehmaan Margarita, om. Iitamari Salo
VSP PU1 VET1 ERI SA BIS1 Vet, VSP, ROP Vet Art Fox Lara Croft, om. Saana Tuomi
PU2 VAL1 ERI SA Travella Star Boy, om. Irmeli Honkanen
PU3 VAL2 ERI SA Vejas Krokodilo Danty's, om. Saana Tuomi
PU4 JUN1 ERI SA sert Airwire Black Belt, om. Irmeli Honkanen

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA
KP BIS2 pentu, ROP pentu Profox Idol, om. Ville Kuronen
UROKSET JUNIORILUOKKA
JUN1 ERI SA PU4 sert VSP Jun Shark von der Bismarckquelle, Paavo Tervonen, Juha Palosaari
UROKSET AVOINLUOKKA
AVO1 ERI Guest Star Triton, om. Carita & Juhani Näykki
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
KÄY ERI1 BIS-1 käyttökoira Strozzavolpe Blackjack, om. Erna ja Mikko Sundström
UROKSET VALIOLUOKKA
VAL1 ERI SA PU2 Travella Star Boy, om. Irmeli Honkanen
VAL2 ERI SA PU3 Vejas Krokodilo Danty's, om. Saana Tuomi
VAL3 ERI SA Foxter Star Leader, om. Emma Liukkonen
UROKSET VETERAANILUOKKA
VET1 ERI SA PU1 BIS1 Vet, VSP, ROP Vet Strozzavolpe Happy Hour, om. Erna ja Mikko Sundström

Nartut

NARTUT JUNIORILUOKKA
JUN1 ERI SA PN3 BIS2 Jun, ROP Jun Rojohs Afrodite, om. Sundströmit
'JUN2 ERI SA PN4 Ali-vehmaan Margarita, om. Iitamari Salo
JUN3 ERI Profox Grip, om. Matti Hartikka
NARTUT AVOINLUOKKA
AVO1 ERI SA PN1 sert BIS2, ROP Art Fox Lara Croft, om. Saana Tuomi
AVO2 ERI PN2 varasert Profox Firefox, om. Ville Kuronen