kksk

Erikoisnäyttely 2014

BEST IN SHOW

BIS

BIS1 kk Mindhunter Lady Marmalade, om. Saana Tuomi & Katja Hautaniemi
BIS2 sk Abadene Cyrano, om. Tuoviset

BIS

BIS1-pentu sk Zetamaz Black Ice, om. Tuija Kolehmainen
BIS2-pentu kk Asterix, om. Susanna & Niina Takaluoma

BIS

BIS1-junior sk Vielfrass Danny de Vito, om. Jaana Nurminen
BIS2-junior kk Airwire Against the Wind, om. Honkaset

BIS

BIS1-käyttökoira kk Strozzavolpe Blackjack, om. Sundströmit

BIS

BIS1-veteraani sk Wayward McGyver, om. Katariina Ronkainen
BIS2-veteraani kk Qway's Friend Arroz, om. Toivoset

BIS

BIS1-jälkeläisryhmä sk Texforrier Get Off My Cloud, om. Nyman & Laitinen & Campbell

BIS

BIS1-kasvattaja karkeakarvaiset, Strozzavolpe, om. Marco Calonaci


Sileäkarvainen kettuterrieri

Tuomari Angel Sotoca Santos, Espanja

BIS

VSP ja ROP

ROP PU1 AVO ERI1 SA sert BIS-2 Abadene Cyrano, om. Tuoviset
PU2 JUN ERI1 SA varasert BIS-1 juniori Vielfrass Danny de Vito, om. Jaana Nurminen
PU3 VAL ERI1 SA Texforrier On Cloud Nine, om. Molli Nyman & Satu Asikainen
PU4 NUO ERI1 SA Wolfheart Lost And Found, om. Paula H-L
VSP PN1 JUN ERI1 SA sert Vielfrass Cecilia, om. Tuoviset
PN2 VAL ERI1 SA Optimo Optical Illusion, om. Molli Nyman & Sari Laitinen & Campbellit
PN3 VAL ERI2 SA Wolfheart Jelly-Belly, om. Paula H-L
PN4 VAL ERI3 SA Del Zarzoso Por Ella, om. Hanna Palomäki

Urokset

UROKSET JUNIORILUOKKA
JUN ERI1 SA PU2 varasert BIS-1 juniori Vielfrass Danny de Vito, om. Jaana Nurminen
JUN ERI2 SA varasert Shoutinghill Little Punk, om. Sinna Karvonen & Satu Mulari-Karvonen
JUN ERI3 Vielfrasss Cecar, om. Tuoviset & Osmo Lähelmä
JUN4 EH Rennam Helmut Hotti, om. Outi Majarantala
UROKSET NUORTENLUOKKA
NUO ERI1 SA PU4 Wolfheart Lost And Found, om. Paula H-L
NUO EH2 Harmi, om. Niina Ikonen
UROKSET AVOINLUOKKA
AVO ERI1 SA sert PU1 ROP BIS-2 Abadene Cyrano, om. Tuoviset
AVO ERI2 SA Vielfrass Ambitious, om. Raimo Ruohonen
AVO ERI3 Foxrod Amo la Vida, om. Johanna Sjöberg
AVO4 EH Gabriel, om. Reija Broman
AVO EH Messi om. Pasi Kantola
UROKSET VALIOLUOKKA
VAL ERI1 SA PU3 Texforrier On Cloud Nine, om. Molli Nyman & Satu Asikainen
VAL2 ERI SA Vielfrass Rob Roy, om. Tuoviset
VAL ERI3 SA Wolfheart Dick van Dyke, om. Paula H-L
VAL4 ERI Shoutinghill Legend in His Heart, om. Satu M-K & Tarja Piirainen
VAL ERI Ketkumetkun Forever Hungry, om. Pauliina Syrjälä
VAL ERI Shoutinghill Ice Storm, om. Anna Saari ja Satu Mulari-Karvonen
VAL ERI Texforrier Ask For the Moon, om. Tarja Loimupalo & Molli Nyman
VAL EH Wolfheart Absolute Zero, om. Jani Pajunen
UROKSET VETERAANILUOKKA
VET ERI1 SA ROP-VET BIS-1 VET Wayward McGyver, om. Katariina Ronkainen
VET2 ERI Vielfrass Nahar, om. Pauliina Syrjälä
VET EH Zanniskan Murzim, om. Sanni Luhtala & Aapo Kankaanpää

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA
PEK1 KP ROP-pentu BIS-1 pentu Zetamaz Black Ice, om. Tuija Kolehmainen
PEK2 Farasha Full-of-Life, om. Maarika Pajunen
NARTUT JUNIORILUOKKA
JUN ERI1 SA PN1 sert VSP Vielfrass Cecilia, om. Tuoviset
JUN ERI2 SA Shoutinghill Lady on the Catwalk, om. Satu M-K & Anna Saari
JUN ERI3 Minda, om. Reija Broman & Peladerit
JUN ERI4 Wolfheart Pacaya, om. Paula H-L
JUN ERI Shoutinghill Last Hope, om. Satu M-K & Sari Suvikunnas
JUN EH Rennam House Rules, om. Ilona Peiponen
JUN EH Joze's Wanna Shout at the Hill, om. Tuija Kolehmainen
NARTUT NUORTENLUOKKA
NUO ERI1 SA Residensets Get Your High Heels On, om. Päivi Katajakoski
NUO ERI2 SA Wolfheart Kiss Me Kate, om. Paula H-L
NUO ERI3 Muru, om. Maarit Koskinen
NUO ERI4 Wolfheart Modesty Blaise, om. Heli & Markku Kolu
NUO EH Wolfheart Lady in Black, om. Pajuset
NARTUT AVOINLUOKKA
AVO ERI1 SA Vielfrass Zukunft, om. Tuoviset
AVO ERI2 Wolfheart Clio, om. Maarika Pajunen
AVO EH Keitdy, om. Piia Pelander
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
KAY ERI1 SA Woodborne Lurex, om. Eero Suomus
KAY EH2 Jozes Heartbeat, om. Tuija Kolehmainen
KAY EH3 Woodnorne Golden Horn, om. Emilia Hakamaki Marko Mannikko
KAY EH4 Zara, om. Satu ja Tuomo Koskelainen
NARTUT VALIOLUOKKA
VAL ERI1 SA PN2 Optimo Optical Illusion, om. Molli Nyman & Sari Laitinen & Campbellit
VAL ERI2 SA PN3 Wolfheart Jelly-Belly, om. Paula H-L
VAL ERI3 SA PN4 Del Zarzoso Por Ella, om. Hanna Palomäki
VAL ERI4 SA Foxrod Hello Kitty, om. Johanna Sjöberg & Susanna Chapman
VAL ERI Emily Joze z Karpatskyh Strani, om. Tuija Kolehmainen
VAL ERI Hanyfa, om. Pelanderit
VAL ERI Texforrier Belle of the Ball, om. Katariina Ronkainen
NARTUT VETERAANILUOKKA
VET ERI1 Bodils Lena Helena, om. Marko Pelander
VET EH2 Ciki, om. Marko Pelader
JÄLKELÄISRYHMÄ
JÄLK 1 KP BIS1-JÄLK Texforrier Get Off My Cloud, om. Nyman & Laitinen & Campbell
JÄLK 2 KP Abadene Cyrano, om. Tuoviset
KASVATTAJALUOKKA
KASV 1 KP BIS-2 KASV kennel Shoutinghill, om. Satu Mulari-Karvonen
KASV 2 KP kennel Vielfrass, om. Anne ja Olavi Tuovinen
KASV 3 KP kennel Wolfheart, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
KASV 4 KP kennel, om. Marko Pelander


Karkeakarvainen kettuterrieri

Tuomari Carola Möhrke, Saksa

BIS

VSP ja ROP

ROP PN1 AVO ERI1 SA sert BIS1 Mindhunter Lady Marmalade, om. Saana Tuomi & Katja Hautaniemi
PN2 VAL ERI1 SA Mindhunter Just Call Me Pink, om. Saana Tuomi
PN3 AVO ERI2 SA varasert Profox Firefox, om. Ville Kuronen
PN4 VAL ERI2 SA Strozzavolpe Silver Bell, om. Erna Sundström & Sarianne Oksanen
VSP PU1 VAL ERI1 SA Strozzavolpe Happy Hour, om. Sundströmit
PU2 VAL ERI2 SA Mindhunter Just Wait'n See, om.Saana Tuomi & Salla Lindgren
PU3 JUN ERI1 SA Mindhunter Molotov, om. Saana Tuoni ja Juha Palosaari
PU4 JUN ERI1 SA sert Starring Orvar, om. Paavo Tervonen

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA
PEK1 KP ROP-pentu BIS-2 pentu Asterix, om. Susanna & Niina Takaluoma
UROKSET JUNIORILUOKKA
JUN ERI1 SA PU4 sert Starring Orvar, om. Paavo Tervonen
JUN EH2 Uksnafox Carpinus Betulus, om. Katja Tamminen
UROKSET NUORTENLUOKKA
NUO ERI1 SA varasert Shagal Fon Art Fox. Om. Anni Asikainen ja Aku Syrjälä
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
KÄY ERI1 BIS-1 käyttökoira Strozzavolpe Blackjack, om. Erna ja Mikko Sundström
UROKSET VALIOLUOKKA
VAL ERI1 SA PU1 VSP Strozzavolpe Happy Hour, om. Sundströmit
VAL ERI2 SA PU2 Mindhunter Just Wait'n See, om.Saana Tuomi & Salla Lindgren
VAL ERI3 SA PU3 Mindhunter Molotov, om. Saana Tuomi & Kari Vahteristo
VAL ERI4 Travella Silver Dollar, om. Honkaset
VAL ERI Qway's Friend Okroska, om. Toivoset
VAL ERI Travella Star Boy, om. Honkaset
VAL EH Uksnafox Picea Abies, om. Anna-Liisa Kontio
VAL EH Ali-Vehmaan Iitun Prinssi Aslak, om. Iitamari Salo
UROKSET VETERAANILUOKKA
VAL ERI1 SA PU3 Mindhunter Molotov, om. Saana Tuomi & Kari Vahteristo

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA
PEK1 KP VSP-pentu Ambitious, om. Susanna Takaluoma
NARTUT JUNIORILUOKKA
JUN ERI1 SA ROP-JUN BIS-2 juniori Airwire Against the Wind, om. Honkaset
JUN ERI2 Uksnafox Anemone Sylvestris, om. A-L Kontio & Satu Mulari-Karvonen
NARTUT NUORTENLUOKKA
NUO EH1 Dzhassta Blaze Bogema, om. Mirka Vilmunen & Milja Ravantti
NARTUT AVOINLUOKKA
AVO ERI1 SA PN1 sert ROP BIS1 Mindhunter Lady Marmalade, om. Saana Tuomi & Katja Hautaniemi
AVO ERI2 SA PN3 varasert Profox Firefox, om. Ville Kuronen
AVO EH3 Uksnafox Geranium Sylvaticum, om. Katja Tamminen
AVO H Uksnafox Trientalis Europaea, om. A-L Kontio & Linda Vehkalampi
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
KÄY EH1 Pyyntimiehen Lyyli, om. Ville Kuronen & Jukka Leskelä
NARTUT VALIOLUOKKA
VAL ERI1 SA PN2 Mindhunter Just Call Me Pink, om. Saana Tuomi
VAL ERI2 SA PN4 Strozzavolpe Silver Bell, om. Erna Sundström & Sarianne Oksanen
VAL ERI3 Topgun Gingery Diva, om. Mirka Vilmunen
VAL ERI4 Mindhunter Burning Look, om. Tuula & Max Väistö
VAL ERI Mindhunter Dazzling Doris, om. Mirka Vilmunen
VAL ERI Qway's Friend Ice Tea, om. Toivoset
VAL ERI Strozzavolpe Scarlett O'Hara at Travella, om. Iitamari Salo
VAL EH Qway's Friend Namnam, om. Toivoset
VAL EH Qway's Friend Rosepepper, om. Toivoset
NARTUT VETERAANILUOKKA
VET ERI1 SA Dandiepraid Chianti, om. Sundströmit
VET H Foxbone Ashley, om. A-L Kontio & Kalle & Valde Vehkalampi
KASVATTAJALUOKKA
KASV 1 KP BIS-1 KASV kennel Strozzavolpe, om. Marco Calonaci, Italia
KASV 2 KP kennel Mindhunter, om. Saana Tuomi
KASV 3 kennel Qway's Friend, om. Toivoset
KASV 3 kennel Uksnafox, om. Anna-Liisa Kontio