kksk

Erikoisnäyttely 2013

BEST IN SHOW

BIS

BIS1 kk Crispy Smart Design, om. Kari Muikku
BIS2 sk Texforrier Get Off My Cloud, om. Nyman & Laitinen & Campbell

pentu

BIS1-pentu kk Shagal Fon Art Fox, om. Anni Asikainen
BIS2-pentu sk Wolfheart Modesty Blaise, om. Heli & Markku Kolu

junior

BIS1-junior kk Profox Firefox, om. Ville Kuronen
BIS2-junior sk Texforrier On Cloud Nine, om. Satu Asikainen & Molli Nyman

käyttökoira

BIS1-käyttökoira sk Woodborne Lurex, om. Eero Suomus
BIS2-käyttökoira kk Bellou-Junior du Haillet des Corneiredes, om. Ville Kuronen

veteraani

BIS1-veteraani sk Shoutinghill Swampwater, om. Anna Saari
BIS2-veteraani kk Qway’s Friend Arroz, om. Veli-Matti & Sari Toivonen

ryhmä

BIS1-jälkeläisryhmä kk Strozzavolpe Happy Hour, om. Erna & Mikko Sundström

ryhmä

BIS2-jälkeläisryhmä sk Glowing Nevada, om. Johanna Sjöberg & Satu Mulari-Karvonen

kasvattaja

BIS1-kasvattaja karkeakarvaiset, kennel Mindhunter, Saana Tuomi

kasvattaja

BIS2-kasvattaja sileäkarvaiset, kennel Wolfheart, Paula H-L


Sileäkarvainen kettuterrieri

Tuomari Patricia Broom

ROP

ROP ja VSP

ROP PU1 VAL ERI1 SA Texforrier Get Off My Cloud, om. Nyman & Laitinen & Campbell
PU2 JUN ERI1 SA sertti Texforrier On Cloud Nine, om. Molli Nyman & Satu Asikainen
PU3 NUO ERI1 SA varasert Abadene Cyrano, om. Tuoviset
PU4 VAL ERI2 SA Ketkumetkun Forever Hungry, o, Pauliina Syrjälä
VSP PN1 VAL ERI1 SA Extravagants Yeah Yeah Yeah, om. Taava Perälä
PN2 JUN ERI1 SA sertti Texforrier Oh My Goodness, om. Molli Nyman & Laura Luotola
PN3 AVO ERI1 SA varasert Wolfheart Girl Friday, om. Paula H-L
PN4 VET ERI1 SA Shoutinghill Swampwater, om. Anna Saari

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA
VSP PU1 PEK1 KP Risu, om. Laura Saksanen
PEK2 Harmi, om. Niina Ikonen
UROKSET JUNIORILUOKKA
PU2 JUN ERI1 SA sertti Texforrier On Cloud Nine, om. Molli Nyman & Satu Asikainen
JUN ERI2 SA Wolfheart Lost And Found, om. Paula H-L
JUN ERI3 Vorondo Hescin, om. Kanniset
JUN EH4 Toronto, om. Tero Rusila
UROKSET NUORTENLUOKKA
PU3 NUO ERI1 SA varasertti Abadene Cyrano, om. Tuoviset
NUO ERI2 SA Shoutinghill Legend In His Heart, om. Satu M-K & Tarja Pesonen
NUO ERI3 SA Wolfheart Jack Daniels, om. Paula H-L
NUO ERI4 SA Wolfheart Goalkeeper, om. Reetta Puoliväli
UROKSET AVOINLUOKKA
AVO ERI1 SA Wolfheart Dick van Dyke, om. Paula H-L
AVO ERI2 Woodborne Ladykiller, om. Eero Suomus
AVO ERI3 Vielfrass Ambitious, om. Raimo Ruohonen
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
KÄY EH1 Ticko, om. Asuintuvat
UROKSET VALIOLUOKKA
ROP PU1 VAL ERI1 SA Texforrier Get Off My Cloud, om. Nyman & Laitinen & Campbell
PU4 VAL ERI2 SA Ketkumetkun Forever Hungry, o, Pauliina Syrjälä
VAL ERI3 SA Shoutinghill Grand Slam, om. Satu M-K & Sinna Karvonen
VAL ERI4 SA Vielfrass Rob Roy, om. Tuoviset
VAL ERI Foxrod My Lord Ludwig, om. Johanna Sjöberg & Tiina Hoivala
VAL ERI Glowing Nevada, om. Johanna Sjöberg & Satu M-K
VAL ERI Rennam Undergroung Ghost, om. Tanja Aronen
VAL ERI Shoutinghill Ice Storm, om. Anna Saari & Satu M-K
VAL ERI Vielfrass Wiisas-Woitto, om. Tuoviset
VAL ERI Wolfheart Cooper, om. Paula H-L
UROKSET VETERAANILUOKKA
VET ERI1 SA Givens Hot Forse, om. Satu M-K
VET ERI2 SA Louis Lemart, om. Pelanderit

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA
ROP PN1 PEK1 KP Wolfheart Modesty Blaise, om. Heli ja Markku Kolu
PN2 PEK2 KP Residensets Get Your High Heels On, om. Paivi Katajakoski
PEK3 Kaisla, om. Laura Saksanen
NARTUT JUNIORILUOKKA
PN2 JUN ERI1 SA sertti Texforrier Oh My Goodness, om. Molli Nyman & Laura Luotola
JUN ERI2 SA Wolfheart Kiss Me Kate, om. Paula H-L
JUN ERI3 Foxrod Chocolate Bunny, om. Johanna Sjöberg & Toni Meriluoto
JUN ERI4 Aspiringamalea, om. Terhi Lindahl
JUN EH Toscana, om. Sauli ja Miia Olkkonen
JUN EH Woodborne Nagger, om. Timo Niemi
NARTUT NUORTENLUOKKA
NUO ERI1 SA Vorondo Herenya, om. Kanniset
NUO ERI2 SA Wolfheart Jelly-Belly, om. Paula H-L
NARTUT AVOINLUOKKA
PN3 AVO ERI1 SA varasert Wolfheart Girl Friday, om. Paula H-L
AVO ERI2 SA Foxrod Hate It Or Love It, om. Emmi Lehtinen
AVO ERI3 Vielfrass Zukunft, om. Tuoviset ja Katariina Raento
AVO ERI4 Bodils Lena Helena, om. Marko Pelander
AVO ERI Foxrod Hello Kitty, om. Johanna Sjoberg ja Susanna Chapman
AVO ERI Wolfheart Eleanor Rigby, om. Laura Saksanen
AVO EH Keitdy, om. Pia Pelander
AVO EH Woodborne Lady Gaga, om. Timo Niemi
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
KAY ERI1 SA Woodborne Lurex, om. Eero Suomus
KAY EH2 Jozes Heartbeat, om. Tuija Kolehmainen
KAY EH3 Woodnorne Golden Horn, om. Emilia Hakamaki Marko Mannikko
KAY EH4 WZara, om. Satu ja Tuomo Koskelainen
NARTUT VALIOLUOKKA
VSP PN1 VAL ERI1 SA Extravagants Yeah Yeah Yeah, om. Taava Perälä
VAL ERI2 Wolfheart Irresistible, om. Terhi Lindahl
VAL ERI3 Emily Joze v Karpatskyh Strani, om. Tuija Kolehmainen
VAL ERI4 Wendron Ice Crystal, om. Tuoviset
NARTUT VETERAANILUOKKA
PN4 VET ERI1 SA Shoutinghill Swampwater, om. Anna Saari
VET ERI2 Woodborne Viva Las Vegas, om. Mika Tepsa ja Eero Suomus
VET ERI3 Texforrier Make My Day, om. Raimo Ruohonen
VET ERI4 Texforrier Meant To Be, om. Paivi Katajakoski
VET EH Iines, om. Sanni Luhtala
VET EH Woodborne Top Z, om. Satu ja Tuomo Koskelainen
JÄLKELÄISRYHMÄ
JÄLK 1 KP Glowing Nevada, om. Johanna ja Satu
KASVATTAJALUOKKA
KASV 1 KP kennel Wolfheart, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
KASV 2 KP kennel Shoutinghill, om. Satu Mulari Karvonen
KASV 3 KP kennel Vielfrass, om. Anne ja Olavi Tuovinen
KASV 4 KP kennel Foxrod
KASV 5 KP kennel Woodborne


Karkeakarvainen kettuterrieri

Tuomari Dieny deMunter-Uitewijk, Belgia

ROP

ROP ja VSP

ROP PN1 VAL ERI1 SA Crispy Smart Design, om. Kari Muikku
PN2 VAL ERI2 SA Wannabe Ramblin Rose, om. Eeva Kiviharju
PN3 VAL ERI3 SA Snowflys Telephatic Roughe, om. Ann Hjort Johansson, Ruotsi
PN4 NUO ERI1 SA sert Strozzavolpe Silver Bell, om. Erna Sundstrom ja Sarianne Oksanen
VSP AVO ERI1 SA sert Crispy Challenger, om. Julia Mershieva, Venaja
PU2 NUO ERI1 SA varasert Wannabe Samsam, om. Eeva Kiviharju
PU3 JUN ERI1 SA Mindhunter Molotov, om. Saana Tuoni ja Juha Palosaari
PU4 JUN ERI2 SA Kreit Kross Salvador Dali, om. Julia Mershieva

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA
ROP PEK1 KP Shagal Fon Art Fox, om. Anni Asikainen
UROKSET JUNIORILUOKKA
PU3 JUN ERI1 SA Mindhunter Molotov, om. Saana Tuoni ja Juha Palosaari
PU4 JUN ERI2 SA Kreit Kross Salvador Dali, om. Julia Mershieva
UROKSET NUORTENLUOKKA
PU2 NUO ERI1 SA varasert Wannabe Samsam, om. Eeva Kiviharju
NUO EH2 Travella Star Boy, om. Irmeli Honkanen
NUO EH3 Foxter Smart Design, om. Tuula Raevirta
NUO EH4 Foxter Solid Gold, om. Marjo Anttila
UROKSET AVOINLUOKKA
VSP AVO ERI1 SA sert Crispy Challenger, om. Julia Mershieva, Venaja
AVO ERI2 SA Qways Friend Okroska, om. Toivoset
AVO EH3 Snowflys Viper, om. Ann Hjort Johansson, Ruotsi
AVO EH4 Mindhunter Im The Man, om. Milja Ravantti ja Saana Tuomi
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
KAY ERI1 SA Bellou Junior du Haillet des Corneiredes, om. Ville Kuronen
KAY EH2 Strozzavolpe Blackjack, om. Sundtsromit
KAY EH3 Akiinas Obi Van Kenobi, om. Jaana Klaavu
KAY EH4 Akiinas Viva Las Vegas, om. Mervi ja Juha Pohto
UROKSET VALIOLUOKKA
VAL ERI1 SA Strozzavolpe Happy Hour, om. Sundstromit
VAL ERI2 SA Vejas Krokodilo Dantys, om. Saana Tuomi
VAL ERI3 Travella Silver Dollar, om. Irmeli Honkanen ja Tuire Okkola
VAL EH4 AliVehmaan Iitun Prinssi Aslak, om. Iitamari Salo
VAL EH Brocolitia Double Impact, om. Hytoset
VAL EH Hit Theroad Carlo, om. Kaisa Kullaa
UROKSET VETERAANILUOKKA
VET ERI1 SA Qways Friend Arrox, om. Toivoset
VET ERI2 Crispy Adventurer, om. Tarmo Viirtelä ja Markku Mantyla

Nartut

NARTUT JUNIORILUOKKA
JUN ERI1 SA Profox Firefox, om. Ville Kuronen
JUN ERI2 SA Mindhunter Lady Marmalade, om. Saana, Katja, Sanni
JUN ERI3 Foxter Rising Sun, om. Erkki Asikainen
JUN ERI4 Pyyntimiehen Lyyli, om. Ville Kuronen Jukka Leskela
NARTUT NUORTENLUOKKA
PN4 NUO ERI1 SA sert Strozzavolpe Silver Bell, om. Erna Sundstrom ja Sarianne Oksanen
NUO ERI2 SA Mindhunter Just Call Me Pink, om. Saana Tuomi
NUO EH3 Qways Friend Strawberry, om. Tuula Raevirta
NARTUT AVOINLUOKKA
AVO ERI1 SA Qways Friend Rosepepper, om. Toivoset
AVO EH2 Akiinas Yummy, om Hytoset
AVO EH3 Wildwood Cleopatra, om. Pohdot
AVO H Kierroksen Nuka, om. Tuija Rasanen
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
KAY ERI1 Akiinas Viva La Vida, om. Hytoset
KAY ERI2 Qways Friend Enchiladas, om. Anne Ruotsalainen
KAY EH3 Akiinas Huntres Heidi , om. Pirjo Ylösmaki
NARTUT VALIOLUOKKA
ROP PN1 VAL ERI1 SA Crispy Smart Design, om. Kari Muikku
PN2 VAL ERI2 SA Wannabe Ramblin Rose, om. Eeva Kiviharju
PN3 VAL ERI3 SA Snowflys Telephatic Roughe, om. Ann Hjort Johansson, Ruotsi
VAL ERI4 SA Starring Liv, om. Paavo Tervonen
VAL ERI SA Qways Friend Hartso, om. Toivoset
VAL ERI Qways Friend Elsonore, om. Toivoset
VAL ERI Strozzavolpe Scarlett OHara at Travella, om. Iitamari Salo
VAL EH Akiinas Cacilia Jola, om. Paula Hytonen
NARTUT VETERAANILUOKKA
VET ERI1 SA Jaffa, om. Ville Kuronen ja Anu Himanen
VET ERI2 Strozzavolpe Littlespot, om. Sarianne Oksanen
JÄLKELÄISRYHMÄ
JÄLK 1 KP ROP-JÄLK Strozzavolpe Happy Hour, om. Erna ja Mikko Sundström
KASVATTAJALUOKKA
KASV 1 KP ROP-KASV kennel Mindhunter, om. Saana Tuomi
KASV 2 KP kennel Qway's Friend, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
KASV 3 kennel Strozzavolpe, om. Marco Calonaci, Italia
KASV 4 kennel Akiinas, om. Paula Hytönen