kksk

Erikoisnäyttely 2012

BEST IN SHOW

BIS

BIS1 skn Texforrier Get Off My Cloud om. Nyman & Laitinen & Campbell
BIS2 kku Strozzavolpe Happy Hour om. Sundströmit

BIS

BIS1-pentu sku Abadene Cyrano, om. Ola Tuovinen
BIS2-pentu kkn Qway's Friend Spandaver, om. Toivoset

BIS

BIS1-junior kkn Topgun Gingery Diva, om. Mirka Vilmunen
BIS2-junior sku Woodborne Ladykiller, om. Eero Suomus

BIS

BIS1-käyttökoira kku Akiina's Obi Van Kenobi, om. Jaana Klaavu
BIS2-käyttökoira skn Joze's Heartbeat, om. Tuija Kolehmainen

BIS

BIS1-veteraani sku Givens Hot-Forse, om. Satu Mulari-Karvonen
BIS2-veteraani kkn Strozzavolpe Littlespot, om. Sarianne Oksanen

BIS

BIS1-jälkeläisryhmä kku Strozzavolpe Happy Hour, om. Sundströmit

BIS

BIS1-kasvattaja sileäkarvaiset, kennel Vielfrass, om. Tuoviset

BIS

BIS2-kasvattaja karkeakarvaiset, kennel Qway's Friend, om. Toivoset


Sileäkarvainen kettuterrieri

Tuomari Murrel Purkhiser

BIS

ROP Texforrier Get Off My Cloud om. Nyman & Laitinen & Campbell
VSP Wolfheart Xmas Gingerbread, om. Paula Heikkinen-Lehkonen

BIS

ROP-pentu Abadene Cyrano, om. Olavi Tuovinen
VSP-pentu Vorondo Herenya, om. Linda & Kristian Kanninen

BIS

ROP-juniori Woodborne Ladykiller, om. Eero Suomus
VSP-juniori Wendron Ice Crystal, om. Olavi Tuovinen

BIS

ROP-veteraani Givens Hot-Forse, om. Satu Mulari-Karvonen
VSP-veteraani Wolfheart Alley Cat, om. Paula Heikkinen-Lehkonen

BIS

ROP-käyttökoira Joze's Heartbeat, om. Tuija Kolehmainen

ROP PU1 AVO ERI1 SA sert Texforrier Get Off My Cloud om. Nyman & Laitinen & Campbell
PU2 NUO ERI1 SA varasert Wolfheart Cooper, om. Paula H-L
PU3 VET ERI1 SA Givens Hot Forse, om. Satu M-K
PU4 JUN ERI1 SA Woodborne Ladykiller, om. Eero Suomus
VSP PN1 VAL ERI1 SA Wolfheart Xmas Gingerbread, om. Paula H-L
PN2 VAL ERI2 SA Vielfrass Nilda, om. Minna Tönning
PN3 JUN ERI1 SA sert Wendron Ice Crystal, om. Olavi Tuovinen
PN4 AVO ERI 1 SA varasert Vielfrass Zukunft, om. Tuoviset & Katariina Raanto

Urokset

UROKSET MINIPENTULUOKKA
PEK1 KP ROP-pentu Abadene Cyrano, om. Olavi Tuovinen
PEK2 Vorondo Hescin, om. Linda & Aino Kanninen
PEK3 Shoutinghill Legend in His Heart, om. Satu M-K & Tarja Pesonen
PEK4 Shoutinghill Leads Your heart, om. Satu M-K & Jere Heiskanen
UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 SA PU4 Woodborne Ladykiller, om. Eero Suomus
ERI2 Ketkumetkun Forever Hungry, om. Linda Kanninen & Pauliina Syrjälä
EH3 Vielfrass Ambitious, om. Raimo Ruohonen
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 SA varaset PU2 Wolfheart Cooper om. Paula H-L
EH2 Wolfheart Dick van Dyke, om. Paula H-L
EH3 Zanniskan Tittelintuure, om. Tea Varttila
UROKSET AVOINLUOKKA
ERI1 SA sert PU1 ROP Texforrier Get Off My Could, om. Nyman & Laitinen & Campbell
ERI2 SA Wolfheart Act of War, om. Paula H-L
ERI3 SA Wolfheart Absolute Zero, om. Jani Pajunen
EH4 Zanniskan Gargamel, om. Sanni Luhtala & Taija Lakiasuo
EH Vielfrass Zenzei, om. Niina & Maiju Salonen & Saana Tuomi
EH Vorondo Eldarion, om. Jani Ahvenniemi
EH Vorondo Melinyes, om. Jenna Permanto
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
EH1 Ticko, om. Anita & Sami Asuintupa
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 SA Shoutinghill Ice Storm om. Anna Saari & Satu M-K
ERI2 SA Vielfrass Wiisas-Woitto, om. Tuoviset
ERI3 Texforrier Ask For the Moon, om. Molli Nyman & Tarja Loimupalo
ERI4 Shoutinghill Grand Slam, om. Satu M-K & Sinna Karvonen
ERI Bodils Daimon, om. Kanniset & Arto Peltomäki
ERI Rennam Under My Thumb om. Tuula Raevista
EH Texforrier Smoking Gun, om. Maria Leppänen
EH Wayward MacGyver, om. Katariina Ronkainen
EH Wolfheart Skyjacker, om. Paula H-L
EH Zanniskan Murzim, om. Sanni Luhtala & Aapo Kankaanpää
UROKSET VETERAANILUOKKA
ERI1 SA PU3 ROP-vet Givens Hot-Forse, om. Satu M-K

Nartut

NARTUT MINIPENTULUOKKA
PEK1 KP VSP-pentu Vorondo Herenya, om. Linda & Kristian Kanninen
PEK2 Shoutinghill Lucky Heart And Soul, om. Satu M-K
PEK3 Texforrier Belle of the Ball, om. Katariina Ronkainen
NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 SA PN3 sert Wendron Ice Crystal, om. Ola Tuovinen
ERI2 Woodborne Lurex, om. Eero Suomus & Tomi Vartio
ERI3 Emily Joze z Karpatsky Strani, om. Tuija Kolehmainen
ERI4 Wolfheart Fame And Fortune, om. Pajuset
EH Woodborne Lady Gaga, om. Timo Niemi
H Keitdy, om. Piia Pelander
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 SA Zanniskan Täti Moonika, om. Sanni Luhtala & Ari-Pekka Järvinen
NARTUT AVOINLUOKKA
ERI1 SA Ketkumetkun B Veronika, om. Linda Kanninen & Pauniila Syrjälä
ERI2 SA PN4 Vielfrass Zukunft, om. Tuoviset & Katariina Raanto
ERI3 Bodils Lena Helena, om. Maarit Pelander & Linda Kanninen
ERI4 Vorondo Altariel, om. Laura Ahvenniemi
ERI Jopze's Silent Waters, om. Kanniset
EH Zanniskan Funkkis, om. Hanna Moksi & Mika Aho
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
ERI1 SA Joze's Heartbeat, om. Tuija Kolehmainen
EH2 Shoutinghill Swampwater, om. Anna Saari
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 SA PN1 VSP Wolfheart Xmas Gingerbread, om. Paula H-L
ERI2 SA PN2 Vielfrass Nilda, om. Minna Tönning
ERI3 Texforrier And Proud of It, om. Molli Nyman & Kaisa Loimupalo
ERI4 Texforrier Spell On Llawen, om. Sanna Varjus
ERI Wolfheart Wysiwyg, om. Paula H-L
ERI Onwards Case Catana, om. Helena Lehmus
ERI Zanniskan Patarouva, om. Sanni & Ritva Luhtala
EH Hanyfa, om. Pelanderit
EH Mirolinda Who Cares, om. Sari & Juha Kares
EH Wayward Northern Star, om. Katariina Ronkainen
NARTUT VETERAANILUOKKA
ERI1 SA Wolfheart Alley Cat, om. Paula H-L
ERI2 Texforrier Tiger Tale, om. Maria Leppänen
KASVATTAJALUOKKA
KASV 1 KP kennel Vielfrass, om. Anne ja Olavi Tuovinen
KASV 2 KP kennel Wolfheart, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
KASV 3 kennel Zanniskan, om. Sanni Luhtala


Karkeakarvainen kettuterrieri

Tuomari Joe Purkhiser

BIS

Oikealla ROP Strozzavolpe Happy Hour, om. Sundströmit
Vasemmalla VSP Strozzavolpe Little Spot, om. Sarianne Oksanen

BIS

ROP-pentu Qway's Friend Spandaver, om. Toivoset

BIS

ROP-juniori Foxter Star Leader, om. Emma Liukkonen
VSP-juniori Topgun Gingery Diva, om. Mirka Vilmunen

BIS

ROP-veteraani Wannabe Oiling Boiling, om. Eeva Kiviharju
VSP-veteraani Strozzavolpe Little Spot, om. Sarianne Oksanen

ROP PU1 VAL ERI1 SA Strozzavolpe Happy Hour, om. Sundströmit
PU2 NUO ERI1sa sert Qway's Friend Okroska, om. Toivoset
PU3 VET ERI1 SA Wannabe Oiling Boiling, om. Eeva Kiviharju
PU4 JUN ERI1 SA varasert Foxter Star Leader, om. Emma Liukkonen
VSP PN1 VET ERI1 SA Strozzavolpe Little Spot, om. Sarianne Oksanen
PN2 VAL ERI1 SA Wannabe Piaf, om. Eeva Kiviharju
PN3 AVO ERI1 SA sert Qway's Friend Ice Tea, om. Toivoset
PN4 JUN ERI1 SA varasert Topgun Gingery Diva, om. Mirka Vilmunen

Urokset

UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 SA PU4 varasert Foxter Star Leader, om. Emma Liukkonen
ERI2 SA Mindhunter I'm the Man, om. Milja Ranavtti & Saana Tuomi
ERI3 Foxter Solid Gold, om. Marjo Anttila & Mervi Ihantola
EH4 Foxter Smart Design, om. Tuula Raevirta
EH Foxter The Road Runner, om. Jonna Lassila & Mervi Ihantola
H Topgun Ginger King, om. Airi Vilppula
H Voitto, om. Matti Toivola
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 SA PU2 sert Qway's Friend Okroska, om. Toivoset
EH2 Zanniskan Orlovskij Pioneer, om Sanni L & Katja Hautaniemi
UROKSET AVOINLUOKKA
ERI1 SA Ali-Vehmaan Iitun Prinssi Aslak, om. Iitamari Salo
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
ERI1 SA Akiinas Obi Wan Kenobi, om. Jaana Klaavu
ERI2 SA Strozzavolpe Blackjack, om. Sundströmit
EH3 Winterfox's Moonlight, om. Sanni Luhtala
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 SA PU1 ROP Strozzavolpe Happy Hour, om. Sundströmit
ERI2 SA Foxtan's Magic Wind, om. Saana Tuomi & Riika Rekola & Maiju Salonen
ERI3 Topgun Mafioso, om. Airi Vilppula
ERI4 Travella Silver Dollar, om. Honkaset
EH Hit Theroad Carlo, om. Kaisa Kullaa
UROKSET VETERAANILUOKKA
ERI1 SA PU3 Wannabe Oiling Boiling, om. Eeva Kiviharju

Nartut

NARTUT MINIPENTULUOKKA
PEK1 KP ROP-pentu Qway's Friend Spandaver, om. Toivoset
NARTUT PENTULUOKKA
PEK1 Roosifox Destiny's Kiss, om. Henna Rantanen
NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 SA PN4 varasert Topgun Gingery Diva, om. Mirka Vilmunen
ERI2 Topgun Ginger Queen, om. Airi Vilppula
ERI3 Mindhunter Just Call Me Pink, om. Saana Tuomi
EH4 Wannabe Roxann, om. Hannamari Jyrkäs
EH Topgun Gucci Girl, om. Airi Vilppula & Katariina Korhonen
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 SA Wannabe Ramblin Rose, om. Eeva Kiviharju
ERI2 Starring Maya, om. Juha Palosaari & Maiju Salonen & Saana Tuomi
ERI3 Starring Liv, om. Paavo Tervonen
NARTUT AVOINLUOKKA
ERI1 SA PN3 sert Qway's Friend Ice Tea, om. Toivoset
ERI2 Qway's Friend Kiss Me Cake, om. Toivoset
EH3 Guest Star Themis om. Sanna Pakarinen
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
ERI1 SA Qway's Friend Enchiladas, om. Anne Kiesilä
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 SA Wannabe Piaf, om. Eeva Kiviharju
ERI2 SA Mindhunter Dazling Doris, om. Mirka Vilmunen & Saana Tuomi
NARTUT VETERAANILUOKKA
ERI1 SA PN1 VSP ROP-vet Strozzavolpe Little Spot, om. Sarianne Oksanen
JÄLKELÄISRYHMÄ
JÄLK 1 KP ROP-JÄLK Strozzavolpe Happy Hour, om. Erna ja Mikko Sundström
KASVATTAJALUOKKA
KASV 1 KP ROP-KASV kennel Qway's Friend, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
KASV 2 KP kennel Foxter
KASV 3 kennel Wannabe