kksk

Erikoisnäyttely 2011

BEST IN SHOW

BIS

BIS1 kkn Wannabe Quatro, om. Eeva Kiviharju & Ville Kuronen
BIS2 sku Texforrier Get Off My Cloud, om. Molli Nyman & Sari Laitinen & Jan Braithwaite-Campbell

BIS-pentu

BIS1-pentu kku Vejas Krokodilo Dantys, om. Saana Tuomi
BIS2-pentu sku Zanniskan Gargamel, om. Sanni Luhtala ja Taija Lakiasuo

BIS-pentu

BIS1-veteraani kku Starring Karl, om. Saana Tuomi
BIS2-veteraani skn Texforrier Picture This, om. Nelli-Maaria ja Julia Mäkelä & Molli Nyman

BIS-pentu

BIS1-käyttökoira skn Shoutinghill Swampwater, om. Satu Mulari-Karvonen & Anna Saari
BIS2-käyttökoira kku Starring Bing, om. Saana Tuomi

BIS-pentu

BIS1-kasvattaja sileäkarvaiset kennel Shouthinghill, om. Satu Mulari-Karvonen

BIS-pentu

BIS2-kasvattaja karkeakarvaiset, kennel Starring, om. Juha Palosaari

BIS-pentu

BIS1-jälkeläisryhmä skn Vielfrass Anastasia


Sileäkarvainen kettuterrieri

Tuomari Jennifer Thornton

ROP PU 1 Texforrier Get Off My Cloud, om. Molli Nyman & Sari Laitinen & Jan Braithwaite-Campbell
VSP PN 1 Del Zarzoso Victoria Secret, om. Niina Salonen & Juha Palosaari
ROP-pentu Zanniskan Gargamel, om. Sanni Luhtala ja Taija Lakiasuo
VSP-pentu Zanniskan Täti Moonika, om. Sanni Luhtala
ROP-käyttökoira Shoutinghill Swampwater, om. Satu Mulari-Karvonen & Anna Saari
ROP-veteraani Texforrier Picture This, om. Nelli-Maaria ja Julia Mäkelä & Molli Nyman
VSP-veteraani Texforrier Easy Does It, om. Sanna Nummelin ja Molli Nyman
ROP-kasvattaja kennel Shoutinghill, om. Satu Mulari-Karvonen

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk
UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk
1KP PU1-PEN ROP-PEN BIS2-PEN Zanniskan Gargamel, om. Sanni Luhtala ja Taija Lakiasuo
2KP Zanniskan Tittelintuure, om. Sanni Luhtala
UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 PU1 SA SERT ROP BIS2 Texforrier Get Off My Cloud, om. Molli Nyman & Sari Laitinen & Jan Braithwaite-Campbell
ERI2 PU3 SA Wolfheart Dick van Dyke, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
ERI3 SA Agria Cinzano, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
EH Of Windy-Cottage Magic Power, om. Korja Markku
EH Vielfrass Zenzei, om. Nina Ja Maiju Salonen
EH Wolfheart Absolute Zero, om. Jani Pajunen
EH Wolfheart Act of War, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 SA Shoutinghill Grand Slam, om. Satu Mulari-Karvonen & Sinna Karvonen
EH Rennam Under My Thumb, om. Tuula Raevirta
UROKSET AVOINLUOKKA
ERI1 PU2 SA VASERT Foxrod My Lord Ludvig, om. Johanna Sjöberg & Tiina Hoivala
ERI2 SA Texforrier Ask For The Moon, om. Loimupalo Tarja & Nyman Molli
ERI3 SA Vielfrass Wilpertti, om. Katja Ja Markku Juden
ERI4 SA Shoutinghill Napalm, om. Jonna Lehdistö, Sami Perttunen & Meri Kurki
ERI SA Rennam Underground Ghost, om. Tanja Aronen
EH Lymmela Han E Pricken, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
EH Onwards Eastway, om. Iina Yläpihlajajärvi & Olli Immonen
H Jeppe, om. Pelander Maarit & Marko
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
EH Wildwilly's Enttententten, om. René Westman
EH Wolfheart Indicator, om. Saksanen Laura
H Foxpower's Bosse, om. Anita & Sami Asuintupa
H Zeus, om. Satu & Tuomo Koskelainen
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 PU4 SA Shoutinghill It's A Secret, om. Satu Mulari-Karvonen & Moona Tuominiemi
ERI2 SA Wayward MacGyver, om. Katariina Ronkainen
ERI3 SA Bodils Daimon, om. Linda Jalonen, Kristian Kanninen & Arto Peltomäki
ERI4 SA Vielfrass Wiisas-Woitto, om. Anne & Olavi Tuovinen
ERI Shoutinghill Onehitwonder, om. Jonna Lepistö & Satu Mulari-Karvonen
ERI Vielfrass Wild Hog, om. Nita Pietikäinen
ERI Wolfheart Skyjacker, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
EH Bodils Gordon, om. Tuija Kolehmainen & Kristian Kanninen & Arto Peltomäki
EH Glowing Nevada, om. Johanna Sjöberg & Satu Mulari-Karvonen
EH Rennam Il Divo, om. Åkerman Kaisa
EH Texforrier Just Because, om. Tanja Pitkänen & Molli Nyman
EH Texforrier Smoking Gun, om. Maria Leppänen
EH Wolfheart Kickback, om. Tanja Aronen
UROKSET VETERAANILUOKKA
ERI1 VSP-VET Texforrier Easy Does It, om. Molli Nyman & Sanna Nummelin
EH Rennam No Problems, om. Ranin Heidi

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA 5-7kk
1KP PN2-PEN Foxrod Something Special, om. Johanna Sjöberg
NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk
1KP PN1-PEN VSP-PEN Zanniskan Täti Moonika, om. Sanni Luhtala
NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 PN3 SA VASERT Joze's Silent Waters, om. Linda Jalonen & Kristian Kanninen
ERI2 SA Vielfrass Zukunft, om. Anne ja Olavi Tuovinen & Katariina Raanto
ERI3 SA Wolfheart Celica, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
EH Wolfheart Clio, om. Maarika Pajunen
EH Zanniskan Funkkis, om.
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 PN4 SA Texforrier And Proud Of It, om. Kaisa Loimupalo & Molli Nyman
ERI2 Avatar Na'vi Neytiri, om. Johanna Sjöberg & Krista Arminen
ERI3 Wry N'wise Elegante, om. Anne & Olavi Tuovinen
EH Tilipitapin Sh-It-Happens, om. Silja Meskus & Kaarina Ståhlberg
EH Hanyfa, om. Pelander Maarit & Marko
EH Wolfheart Wysiwyg, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
EH Zara, om. Satu & Tuomo Koskelainen
EH Zita, om. Jouni Allonen & Ulla Oikarinen
NARTUT AVOINLUOKKA
ERI1 PN1 SA SERT VSP FI MVA Del Zarzoso Victoria Secret, om. Niina Salonen & Juha Palosaari
ERI2 SA Ketkumetkun B. Veronica, om. Linda Jalonen, Kristian Kanninen &Olli Mölsä
ERI3 Shoutinghill Incredible, om. Satu Mulari-Karvonen & Tarja Pesonen
EH Uksnafox Anser Fabalis, om. Saksanen Laura & Anna-Liisa Kontio
H Texforrier Smoke Signal, om. Heidi Ranin & Molli Nyman
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
ERI1 SA ROP-KÄY BIS1-KÄY Shoutinghill Swampwater, om. Satu Mulari-Karvonen & Anna Saari
ERI2 Joze´s Heartbeat, om. Tuija Kolehmainen & Jose Ålander
EH Wolfheart Nuts And Bolts, om. Johanna Sjöberg Satu Mulari-Karvonen
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 PN2 SA Foxfield Sunrise Queen, om. Leena-Kaisa ja Toni Vainio ja Molli Nyman
ERI2 SA Wayward Northern Star, om. Katariina Ronkainen
ERI3 SA Vielfrass Narsilion, om. Anne ja Olavi Tuovinen & Katariina Raanto
ERI4 SA Texforrier Spell On Llawen, om. Sanna ja Pekka Varjus
ERI SA Vorondon Almiel, om. Maarit Pelander & Linda Jalonen
EH Wolfheart Attached To Me, om. Åkerman Kaisa
NARTUT VETERAANILUOKKA
ERI1 ROP-VET BIS2-VET Texforrier Picture This, om. Nelli-Maaria ja Julia Mäkelä & Molli Nyman
EH Texforrier Tiger Tale, om. Maria Leppänen
EH Vielfrass Anastasia, om. Riikka Karinen, Anne & Olavi Tuovinen
JÄLKELÄISRYHMÄ
1 KP BIS1-JÄLK Vielfrass Anastasia
KASVATTAJALUOKKA
1KP BIS1-KASV kennel Shoutinghill, om. Satu Mulari-Karvonen
2KP kennel Texforrier, om. Molli Nyman
3KP kennel Vielfrass, om. Anne & Olavi Tuovinen
4KP kennel Wolfheart, om. Paula Heikkinen-Lehkonen


Karkeakarvainen kettuterrieri

Tuomari Roger Bebbington
ROP PN 1 Wannabe Quatro, om. Eeva Kiviharju & Ville Kuronen
VSP PU 1 Dandiepraid Delagardie, om. Natalja & Svetlana Volkova
ROP-veteraani Starring Karl, om. Saana Tuomi
ROP-pentu Vejas Krokodilo Dantys, om. Saana Tuomi
ROP-käyttökoira Starring Bing, om. Saana Tuomi
ROP-kasvattaja kennel Starring, om. Juha Palosaari

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk
PEK1 Zanniskan Orlovskij Pioner, om. Sanni Luhtala
UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk
1KP PU1-PEN ROP-PEN BIS1-PEN Vejas Krokodilo Dantys, om. Saana Tuomi
UROKSET JUNIORILUOKKA
EH Ali-Vehmaan Iitun Prinssi Aslak, om. Iitamari Salo
H Ketunsurman Ruuti, om. Heikki Salonen & Tapio Laaksonen
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 SA VASERT Dowithstyle's Basshunter, om. Moona Nikkola
ERI2 SA Dowithstyle's Bailando, om. Maiju Salonen & Birgit Tuomola
EH Qway`s friend Marquise, om. Toivonen Sari & Veli-Pekka
UROKSET AVOINLUOKKA
ERI1 PU1 SA SERT VSP FI MVA Dandiepraid Delagardie, om. Natalja & Svetlana Volkova
ERI2 SA Kreit Kross Kraft, om. Maiju Salonen & Saana Tuomi
EH Uksnafox Picea Abies, om. Kontio Anna-Liisa
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
ERI1 SA ROP-KÄY BIS2-KÄY Starring Bing, om. Saana Tuomi
ERI2 SA Strozzavolpe Blackjack, om. Erna & Mikko Sundström
EH Akiina's Obi Van Kenobi, om. Jaana Klaavu
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 PU2 SA Strozzavolpe Happy Hour, om. Erna ja Mikko Sundström
ERI2 PU3 SA Starring Ernst, om. Paavo Tervonen
ERI3 SA Foxtan's Magic Wind, om. Maiju Salonen, Saana Tuomi & Riikka Rekola
ERI4 SA Qway`s Friend Arroz, om. Toivonen Sari & Veli-Pekka
ERI SA Travella Silver Dollar, om. Irmeli Honkanen & Tuire Okkola
ERI Brocolitia Double Impact, om. Paula Hytönen
UROKSET VETERAANILUOKKA
ERI1 PU4 SA ROP-VET BIS1-VET Starring Karl, om. Saana Tuomi

Nartut

NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 PN4 SA VASERT Konstanta Ross Tomastina, om. Jarkko Kinnunen ja Heikki Partanen
EH Uksnafox Trientalis Europaea, om. Linda Vehkalampi & Anna-Liisa Kontio
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 SA Qway`s Friend Jean Syrah, om. Toivonen Sari & Veli-Pekka
ERI2 SA Dowithstyle's Cutting Edge, om. Maiju Salonen & Erika Kamppari
NARTUT AVOINLUOKKA
ERI1 PN2 SA SERT Crispy Smart Desing, om. Kari ja Taina Muikku
ERI2 SA Qway`s Friend Kiss me cake, om. Toivonen Sari & Veli-Pekka
EH Lisbet, om. Juho Mäkinen
EH Mindhunter Burning Look, om. Saana Tuomi & Tuula Väistö
EH Uksafox Vaccinium Myrtillus, om. Erja Kääriäinen
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
EH Qway's Friend Enchiladas, om. Anne Kiesilä
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 PN1 SA ROP BIS1 Wannabe Quatro, om. Eeva Kiviharju & Ville Kuronen
ERI2 PN3 SA Starring Fifi, om. Tiina ja Jarno Hotanen
ERI3 SA Mindhunter Dazzling Doris, om. Saana Tuomi & Mirka Vilmunen
KASVATTAJALUOKKA
1KP ROP-KASV BIS2-KASV kennel Starring, om. Juha Palosaari