kksk

Valokuvien © Harri Lehkonen

Erikoisnäyttely 2009

BEST IN SHOW

BIS1 skn Texforrier Marimekko, om. Sari Laitinen, Molli Nyman & Claire Hoffman
BIS2 kku Starring Dogg, om.Paavo Tervonen & Vesa Lehtonen

BIS1-pentu sku Shoutinghill Ice Storm, om. Satu Mulari-Karvonen & Anna Saari
BIS2-pentu kkn Qway's Friend Hartso, om. Toivoset

BIS1-veteraani kku Starring Karl, om. Saana Tuomi
BIS2-veteraani skn Woodborne Jolinar, om. Eero Suomus & Tuire Okkola

BIS1-käyttökoira sku Wolfheart Indicator, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
BIS2-käyttökoira kku Winterfox's Moonlight, om. Sanni Luhtala

BIS1-kasvattaja karkeakarvaiset, kennel Starring, om. Juha Palosaari

BIS2-kasvattaja sileäkarvaiset kennel Vielfrass om. Tuoviset & Veli-Pekka

BIS1-jälkeläisryhmä sku Tamsam Ringside Gossip, om. Paula H-L

BIS2-jälkeläisryhmä kku Ashgrove Grandwazoo, om. Kari Muikku ja Molli Nyman


Sileäkarvainen kettuterrieri

Tuomari Margaret Rose, Iso-Britannia

ROPTexforrier Marimekko, om. Sari Laitinen, Molli Nyman & Claire Hoffman
VSP Vielfrass U´r Ladyschoice, om. Tuovinen Olavi ja Anne

ROP-pentu Shoutinghill Ice Storm, om. Mulari-Karvonen Satu & Anna Saari
VSP-pentu Tytti, om. Tuovinen Olavi & Anne

ROP-käyttökoirauros Wolfheart Indicator, om. Heikkinen-Lehkonen Paula

ROP-veteraani Woodborne Jolinar, om. Suomus Eero & Okkola Tuire
VSP-veteraani P`lancelot De La Vetta, om. Tuovinen Olavi & Heikinen Anu

ROP-kasvattaja Kennel Vielfrass, om. Tuovinen Olavi ja Anne

ROP Texforrier Marimekko, om. Sari Laitinen, Molli Nyman & Claire Hoffman
VSP Vielfrass U´r Ladyschoice, om. Tuovinen Olavi ja Anne
ROP-pentu Shoutinghill Ice Storm, om. Mulari-Karvonen Satu & Anna Saari
VSP-pentu Tytti, om. Tuovinen Olavi & Anne
ROP-käyttökoira Wolfheart Indicator, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
ROP-veteraani Woodborne Jolinar, om. Suomus Eero & Okkola Tuire
VSP-veteraani P`lancelot De La Vetta, om. Tuovinen Olavi & Heikinen Anu
ROP-kasvattaja Kennel Vielfrass, om. Tuovinen Olavi ja Anne

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk
1 kp PU1-pentu ROP-PEN BIS1-pentu Shoutinghill Ice Storm, om. Mulari-Karvonen Satu & Anna Saari
UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 PU1 sert VSP Vielfrass U´r Ladyschoice, om. Tuovinen Olavi ja Anne
ERI2 Texforrier Smoking Gun, om. Leppänen Maria & Nyman Molli
ERI3 Bodils Puzzel, om. Jalonen Linda & Skogsberg Jenny
ERI4 Glowing Nevada, om. Mulari-Karvonen Satu & Sjöberg Johanna
ERI Vorondo Feanor, om. Jalonen Linda & Nykter Sami ja Minna
ERI Wolfheart Nipper, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
EH Foxpowers Bosse, om. Asuintupa Anita & Sami
EH Wildwilly´s Call The Shots, om. Kemppainen Sonja
EH Winston v. Osthof, om. Kares Sari
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 PU4 Bodils Daimon, om. Jalonen Linda & Peltomäki Arto & Kanninen Kristian
ERI2 Hard-Core Elkrock´s Puppy, om. Pääläinen Marja-Leena
ERI3 Huhmarkankaan Doctor House, om. Kangas Saija
UROKSET AVOINLUOKKA
ERI1 PU2 vasert Texforrier Just Because, om. Nyman Molli & Pitkänen Tanja
ERI2 Shoutinghill Onehitwonder, om. Mulari-Karvonen Satu & Lehdistö Jonna
ERI3 Vorondo Elessar, om. Jalonen Linda & Kanninen Kristian
EH4 Louis Lemart, om. Tuovinen Anne ja Olavi & Pelander Maarit
EH Wolfheart Gil Grissom, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
ERI1 ROP-KÄY BIS1-KÄY Wolfheart Indicator, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 PU3 Vielfrass Rob Roy, om. Tuovinen Olavi & Anne
ERI2 Texforrier From The Heart, om. Nyman Molli & Rilanko Tiina
ERI3 Given´s Hot-Forse, om. Mulari-Karvonen Satu
ERI4 Rennam Il Divo, om. Åkerman Kaisa
ERI Vielfrass Nahar, om. Syrjälä Pauliina
ERI Wolfheart Bobby Brown, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
UROKSET VETERAANILUOKKA
ERI1 VSP-VET P`lancelot De La Vetta, om. Tuovinen Olavi & Heikinen Anu
ERI2 Rennam No Problems, om. Ranin Heidi

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA 5-7kk
1 kp PN2-pentu Woodborne Hotmire, om. Suomus Eero ja Okkola Tuire
NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk
1 kp PN1-pentu VSP-PEN Tytti, om. Tuovinen Olavi & Anne
2 kp Tintti, om. Lehdistö Jonna
3 kp Del Zarzoso Por Ella, om. Lundsten Emine & Lehtonen Vesa & Palosaari Juha
NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 PN1 sert ROP BIS1 Texforrier Marimekko, om. Sari Laitinen, Molli Nyman & Claire Hoffman
ERI2 Vielfrass Ventimiglia, om. Tuovinen Olavi ja Anne
ERI3 Vorondo Feanel, om. Jalonen Linda & Alenius Riikka
ERI4 Texforrier Makes Sense, om. Ruohonen Raimo
ERI Wolfheart Quagmire, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
ERI Woodborne Gudrun, om. Suomus Eero c/o Hämäläinen Jani
EH Fasu, om. Pelander Marko ja Maarit
EH Texforrier Smoke Signal, om. Ranin Heidi & Nyman Molli
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 PN3 vasert Rennam Vision Ofheaven, om. Okkola Tuire & Suomus Eero
ERI2 Vielfrass Teepee, om. Tuovinen Olavi ja Anne
ERI3 Zanniskan Patarouva, om. Luhtala Sanni & Ritva
ERI4 Wolfheart Night-Light, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
ERI Soleydan Sitä Sun Tätä, om. Laitinen Tuula
ERI Vorondo Fealoce, om. Kontio Anna-Liisa & Kanninen Kristian & Jalonen Linda
NARTUT AVOINLUOKKA
ERI1 PN4 Wolfheart Counterpart, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
ERI2 Woodborne Espada, om. Kivi Mikko & Suomus Eero
ERI3 Bodils En Punchpralin, om. Tuovinen Olavi ja Anne
ERI4 Lahta, om. Malyshav M
ERI Wolfheart Field Day, om. Honkonen Terhi & Lamberg Juha
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 PN2 Vielfrass Anastasia, om. Tuovinen Olavi ja Anne
ERI2 Foxfield Sunrise Queen, om. Vainio Leena-Kaisa & Nyman Molli
ERI3 Wolfheart Timaru, om. Teitto Heli & Kolu Markku
ERI4 Vielfrass Nilda, om. Tönning Minna
ERI Texforrier Tiger Tale, om. Leppänen Maria
ERI Vielfrass Narsilion, om. Tuovinen Olavi ja Anne
ERI Wolfheart Attached To Me, om. Åkerman Kaisa
ERI Woodborne Beatboxing, om. Suomus Eero
ERI Woodborne Vanilla Ice, om. Vartio Tomi & Suomus Eero & Heikki
NARTUT VETERAANILUOKKA
ERI1 ROP-VET BI2-vet. Woodborne Jolinar, om. Suomus Eero & Okkola Tuire
ERI2 Woodborne Amanda, om. Åkerman Kaisa
ERI3 Rennam Not At All, om. Grönlund Anna-Maija c/o Okkola Tuire
JÄLKELÄISRYHMÄ
1 KP BIS1-JÄLK. Tamsam Ringside Gossip, om. Paula H-L
2 kp Vielfrass Anastasia
KASVATTAJALUOKKA
1 kp BIS2-kasv. Kennel Vielfrass, om. Tuovinen Olavi ja Anne
2KP Kennel Vorondo, om. Jalonen Linda & Kanninen Kristian
3KP Kennel Wolfheart, om. Heikkinen-Lehkonen Paula
4KP Kennel Rennam, om. Okkola Tuire


Karkeakarvainen kettuterrieri

Tuomari Michael Gavin, Irlanti

ROP Starring Dogg, om. Tervonen Paavo ja Lehtonen Vesa
VSP Wannabe Piaf, om. Eeva Kiviharju

ROP-veteraani Starring Karl, om. Tuomi Saana
VSP-veteraani Hannibalin Hertta-Neiti, om. Sipola Virve & Rauni & Pitkänen Mila
ROP-pentu Qway´s Friend Hartso, om. Toivonen Sari ja Pekka
VSP-pentu Qway´s Friend Homard, om. Toivonen Sari ja Pekka
ROP-käyttökoira Winterfox´s Moonlight, om. Luhtala Sanni
VSP-käyttökoira Pelargonia, om. Kinnunen Jarkko
ROP-kasvattaja Kennel Starring, om. Palosaari Juha

ROP Starring Dogg, om. Tervonen Paavo ja Lehtonen Vesa
VSP Wannabe Piaf, om. Eeva Kiviharju
ROP-veteraani Starring Karl, om. Tuomi Saana
VSP-veteraani Hannibalin Hertta-Neiti, om. Sipola Virve & Rauni & Pitkänen Mila
ROP-pentu Qway´s Friend Hartso, om. Toivonen Sari ja Pekka
VSP-pentu Qway´s Friend Homard, om. Toivonen Sari ja Pekka
ROP-käyttökoira Winterfox´s Moonlight, om. Luhtala Sanni
VSP-käyttökoira Pelargonia, om. Kinnunen Jarkko
ROP-kasvattaja Kennel Starring, om. Palosaari Juha

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk
1 kp PU2-pentu Devastator, om. Ruokolainen Helena
UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk
1 kp PU1-pentu VSP-PEN Qway´s Friend Homard, om. Toivonen Sari ja Pekka
2 kp Brocolitia Double Impact, om. Hytönen Paula
UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 PU3 vasert Travella Silver Dollar, om. Honkanen Irmeli
EH2 Strozzavolpe Blackjack, om. Sundström Erna ja Mikko
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 PU2 sert AshGrove Honeycutt, om. Varriale Fiorenzo & Lehtonen Vesa & Palosaari Juha
ERI2 Hit Theroad Carlo, om. Kullaa Kaisa
ERI3 Topgun Mafioso, om. Vilppula Airi
UROKSET AVOINLUOKKA
ERI1 PU4 Qway´s Friend Cabrales, om. Toivonen Sari ja Pekka & Fredriksson Kim
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
ERI1 ROP-KÄY BIS2-käy. Winterfox´s Moonlight, om. Luhtala Sanni
EH2 Huntterin Simo, om. Raevirta Tuula & Kivineva Timo
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 PU1 ROP BIS2 Starring Dogg, om. Tervonen Paavo ja Lehtonen Vesa
ERI2 Qway´s Friend Arroz, om. Toivonen Sari ja Pekka
ERI3 Wannabe Presley, om. Erkkilä Ritva & Mustonen Inkku
ERI4 Guest Star Quintus, om. Ranin Heidi & Dahlström Erik
UROKSET VETERAANILUOKKA
ERI1 ROP-VET BIS1-vet. Starring Karl, om. Tuomi Saana
ERI2 Ansimarin Elias Lönrut, om. Siekkinen Aino ja Antti

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA 5-7kk
1 kp PN2-pentu Dandelion, om. Aho Sanna
NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk
1 kp PN1-pentu ROP-PEN BIS2-pentu Qway´s Friend Hartso, om. Toivonen Sari ja Pekka
NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 PN2 sert Starring Freia, om. Tuomi Saana & Palosaari Juha
ERI2 Starring Fifi, om. Hotanen Tiina & Lundsten Emine
ERI3 Piera v.d. Bismarckquelle, om. Vilppula Airi
ERI4 Hit The Road Chip´N´Dale, om. Korhonen Katariina
EH Gola, om. Kuronen Ville
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 PN3 vasert Qway´s Friend Galuska, om. Ihantola Mervi & Sami
ERI2 Qway´s Friend Grelette, om. Toivonen Sari & Pekka
ERI3 Djuketti Lubava Yablonevy, om. Shekina G. A.
EH Huntterin Siiri, om. Raevirta Tuula & Aaltonen Julia
NARTUT AVOINLUOKKA
ERI1 Akiina´s Cecilias Jola, om. Hytönen Paula ja Kimmo
ERI2 Foxtan´s Perfect Model, om. Tuomi Saana
ERI3 Hit Theroad Stubby-Herb, om. Kontio Anna-Liisa
EH4 Ali-Vehmaan Iitan Ihme, om. Salo Ritva ja Risto
EH Djuketti Evangelina Arliss Fenija, om. Malinen Ekaterina
EH Akiina´s Huntres Heidi, om. Ylösmäki Pirjo
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 PN1 VSP Wannabe Piaf, om. Kiviharju Eeva
ERI2 PN4 Starring Dawn, om. Honkanen Irmeli
ERI3 Starring Xsara, om. Tuomi Saana & Palosaari Juha
ERI4 Qway´s Friend Finochi, om. Toivonen Sari & Pekka
ERI Dandiepraid Chianti, om. Sundström Erna ja Mikko
ERI Djuketti Honney Bee, om. Andreeva Ekaterina
NARTUT VETERAANILUOKKA
ERI1 VSP-VET Hannibalin Hertta-Neiti, om. Sipola Virve & Rauni & Pitkänen Mila
ERI2 Topgun Poppy Flower, om. Rauhala Mari & Vilppula Airi
KASVATTAJALUOKKA
1 kp BIS1-kasv. Kennel Starring, om. Palosaari Juha
2KP Kennel Qway´s Friend, om. Toivonen Sari ja Veli-Pekka
3KP Kennel Djuketti, om. Andreeva
JÄLKELÄISLUOKKA
1 kp BIS2-jälk. Ash Grove Grandwazoo, om. Kari Muikku ja Molli Nyman