kksk

Erikoisnäyttely 2007

Tuomari Juha Palosaari: urokset, ROP-kasvattajat, ROP-jalostusluokat ja loppukilpailut

Tuomari Eeva Resko: nartut ja sileäkarvaisten ROP

BEST IN SHOW

BIS1 AshGrove Grandwazoo, om. Taina ja Kari Muikku ja Molli Nyman
BIS2 Vielfrass Anastasia, om. Anne ja Olavi Tuovinen ja Riikka Karinen

BIS1-pentu Texforrier From The Heart, om. Molli Nyman
BIS2-pentu Foxtan’s Perfect Model, om. Saana Tuomi

BIS1-veteraani Sapelars Lancelot, om. Anne ja Olavi Tuovinen
BIS2-veteraani Brittlewyre’s Sjahrazad, om. Taina Muikku

BIS1-käyttökoira Kettunurin Imposible, om. Mika Haapamäki ja Risto Kangas

BIS1-kasvattaja kennel Qway’s Friend, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
BIS2-kasvattaja kennel Woodborne, om. Eero ja Heikki Suomus

BIS1-jalostusluokka Vielfrass Anastasia, om. Anne ja Olavi Tuovinen ja Riikka Karinen
BIS2-jalostusluokka Topgun Edison, om. Airi Vilppula


Sileäkarvainen kettuterrieri

ROP Vielfrass Anastasia
VSP Vielfrass Rob Roy

Urokset

UROKSET PENTULUOKKA 5-7kk
1 kp ROP-pentu PU1-pentu Texforrier From The Heart, om. Molli Nyman
UROKSET PENTULUOKKA 7-9kk
1 kp PU2-pentu Rennam Kanna-Bis, om. Juha Norisalo ja Tuire Okkola
2 kp Onwards Case Cojak, om. Marko Katanen
UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 PU1 sert Vielfrass Rob Roy, om. Anne ja Olavi Tuovinen
ERI2 Foxfield Royal Record, om. Leena-Kaisa ja Toni Vainio
EH3 Zanniskan Murzim, om. Sanni Luhtala ja Aapo Kankaanpää
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 vara-sert Vielfrass Nimbus, om. Anne ja Olavi Tuovinen ja Pasi Tuhkanen
ERI2 Texforrier Kolour Matters, om. Molli Nyman ja Sanna Nummelin
EH3 Wolfheart Ringleader, om. Mervi Stålhammar
UROKSET AVOINLUOKKA
ERI1 Louis Lemart, om. Anne ja Olavi Tuovinen ja Maarit Pelander
ERI2 Foxfield Radical Record, om. Leena-Kaisa Vainio, Jenni Niemi ja Alek Burtsov
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 PU2 Texforrier Easy Does It, om. Molli Nyman ja Sanna Nummelin
ERI2 PU4 Vielfrass Köny, om. Anne ja Olavi Tuovinen ja Riikka Karinen
ERI3 Rennam Il Divo, om. Kaisa Åkerman
ERI4 Givens Hot-Forse, om. Satu Mulari-Karvonen
ERI Givens King’s Peak, om. Kirsi-Marja ja Simo Kauvo
ERI P’Lancelot De La Vetta, om. Anu Heikinen ja Olavi Tuovinen
EH Vielfrass D-Oping, om. Anne ja Olavi Tuovinen, Riikka Karinen ja Anna-Maija Mellin
EH Vielfrass Gulliver, om. Leena Toivonen
UROKSET VETERAANILUOKKA
ERI1 PU3 ROP-vet. Sapelars Lancelot, om. Anne ja Olavi Tuovinen
ERI2 Foxfield That’s My Record, om. Leena-Kaisa Vainio ja Molli Nyman

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA 5-7kk
1 kp VSP-pentu PN1-pentu Wolfheart Attached To Me, om. Kaisa Åkerman
NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk
1 kp Onwards Case Catana, om. Kirsi-Marja Kauvo ja Helena Niittymäki
2 kp Rinkisen Heta, om. Eeva Kurki-Huttunen
NARTUT JUNIORILUOKKA
EH1 Zanniskan Sirius, om. Sanni Luhtala ja Marko Solmari
EH2 Woodborne Beatboxing, om. Eero Suomus
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 PN3 sert Bodils Qaja, om. Arto Peltomäki, Linda Jalonen ja Kristian Kanninen
ERI2 Vielfrass Narsilion, om. Anne ja Olavi Tuovinen
ERI3 Texforrier Kiss’N Tell, om. Molli Nyman ja Sari Laitinen
EH4 Vielfrass Nilda, om. Minna Tönning
EH Volfheart Cinnamon, om. Piia Jokiniemi
NARTUT AVOINLUOKKA
ERI1 PN4 vara-sert Vielfrass Hiinokka, om. Anne ja Olavi Tuovinen
ERI2 Bodils En Punchpralin, om. Anne ja Olavi Tuovinen
ERI3 Onwards Butterfly, om. Kirsi-Marja Kauvo
EH4 Woodborne YiaYia, om. Eero Suomus ja Tuire Okkola
EH Iines, om. Sanni Luhtala
H Foxfield Rainbow Magic, om. Kirsi-Marja Kauvo
T Foxfield Rainbow Magic, om. Kirsi-Marja Kauvo
T Wolfheart Ants In Pants, om. Miisa Mäkinen
NARTUT KÄYTTÖLUOKKA
ERI1 ROP-käyttökoira Kettunurin Imposible, om. Mika Haapamäki ja Risto Kangas
EH2 Woodborne Opossumi, om. Eero Suomus
T Metusalems Ambrosia, om. Päivi ja Janne Piekäinen ja Jenny Hämäläinen
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 PN1 ROP Vielfrass Anastasia, om. Anne ja Olavi Tuovinen ja Riikka Karinen
ERI2 PN2 Foxfield Sunrise Queen, om. Leena-Kaisa ja Toni Vainio
EH3 Woodborne Vanilla Ice, om. Eero ja Heikki Suomus ja Tomi Vartio
T Texforrier Tiger Tale, om. Maria Leppänen
KASVATTAJALUOKKA
1 kp ROP-kasvattajaluokka kennel Woodborne, om. Eero ja Heikki Suomus
2KP kennel Vielfrass, om. Anne ja Olavi Tuovinen
JALOSTUSLUOKKA
1 kp ROP-jalostusluokka Vielfrass Anastasia, om. Anne ja Olavi Tuovinen ja Riikka Karinen


Karkeakarvainen kettuterrieri

ROP AshGrove Grandwazoo, om. Taina ja Kari Muikku ja Molli Nyman
VSP Wannabe Piaf, om. Eeva Kiviharju

Urokset

UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 PU1 sert ROP AshGrove Grandwazoo, om. Taina ja Kari Muikku ja Molli Nyman
ERI2 Guest Star Quintus, om. Erik Dahlström ja Heidi Ranin
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 vara-sert Qway’s Friend Cabrales, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen ja Kim Fredriksson
EH2 Topgun Jet Set, om. Airi Vilppula
UROKSET AVOINLUOKKA
H Eetunperän Ärri, om. Tuula Raevirta
UROKSET KÄYTTÖLUOKKA
EH1 Winterfox’s Moonlight, om. Sanni Luhtala ja Matti Jokiniemi
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 PU2 Wannabe Presley, om. Ritva Erkkilä
ERI2 PU3 Qway’s Friend Arroz, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
ERI3 PU4 Topgun Attenzione, om. Airi Vilppula
ERI4 Qway’s Friend Beaufort, om. Pekka Vitikainen
ERI Guest Star Mercury, om. Erik Dahlström ja Sanna Pakarinen

Nartut

NARTUT PENTULUOKKA 5-7kk
1 kp PN1-pentu ROP-pentu Foxtan’s Perfect Model, om. Saana Tuomi
2 kp Qway’s Friend Enchiladas, om. Anne Kiesilä
NARTUT PENTULUOKKA 7-9kk
1 kp PN2-pentu Bandicoot’s Denzero, om. Hannele ja Pekka Taipaleenmäki
NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 PN2 sert Dandiepraid Chianti, om. Erna Sundström
ERI2 Ansimarin Amanta Aurora, om. Aino ja Antti Siekkinen
ERI3 Ali-Vehmaan Iitan Ihme, om. Ritva ja Risto Salo
ERI4 Rockfox’s After Eight, om. Mervi Stålhammar ja Anu Partanen
EH Topgun Tramontana, om. Airi Vilppula
H Foxbone Ashley, om. Anna-Liisa Kontio, Topi-Kalle ja Valde Vehkalampi
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 Mixfox Spinetta, om. Taina Muikku
ERI2 Mixfox Salvina, om. Maiju Salonen
ERI3 Topgun Jewel, om. Airi Vilppula
NARTUT AVOINLUOKKA
ERI1 PN3 vara-sert Qway’s Friend Bellelay, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
ERI2 PN4 Qway’s Friend White Vine, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
ERI3 Qway’s Friend Alioli, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
H Akiina’s Huntress Heidi, om. Pirjo Ylösmäki
H Mirimon Niki, om. Marja Leiviskä
H Winterfox´s Moonshine, om. Leena Pienmäki
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 PN1 VSP Wannabe Piaf, om. Kiviharju Eeva
ERI2 Guest Star Kleopatra, om. Heidi Ranin ja Erik Dahlström
EH3 Wolfheart Spick And Span, om. Mervi Stålhammar ja Nina Teivainen
NARTUT VETERAANILUOKKA
ERI1 ROP-vet. Brittlewyre’s Sjahrazad, om. Taina Muikku
EH2 Wolfheart Talk Me Over, om. Tiiu Sundström
KASVATTAJALUOKKA
1 kp ROP-kasvattajaluokka kennel Qway’s Friend, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen
2 kp kennel Topgun, om. Airi Vilppula
JALOSTUSLUOKKA
1 kp ROP-jalostusluokka Topgun Edison, om. Airi Vilppula