Suomen Kettuterrierit ry

kksk

Erikoisnäyttely 2003

Tuomari Rudolf Brinkmann

BEST IN SHOW

BIS1 Texforrier Easy Does It, om. Molli Nyman ja Sanna Nummelin
BIS2 Steel Rose From Travella, om. Marco Calonaci ja Barbara Vannoni c/o Juha Palosaari
BIS1-pentu Strozzavolpe Golden Rose To Starring, om. M. Calonaci c/o Tony ja Katariina Kuitunen
BIS2-pentu Wolfheart Jolene, om. Paula Heikkinen-Lehkonen
BIS1-veteraani Guest Star Eros, om. Rauno Eskelinen
BIS2-veteraani Texforrier Cocaine, om. Molli Nyman Ja Sari Karppala
BIS1-käyttökoira Melbee, om. Hanna Hartikka
BIS2-käyttökoira Metusalems Ambrosia, om. Päivi Piekiäinen
BIS1-kasvattajaluokka kennel Texforrier, om. Molli Nyman
BIS2-kasvattajaluokka kennel Qway's Friend, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen


Sileäkarvainen kettuterrieri

UROKSET PENTULUOKKA 7-9KK
1 kp vsp-pentu Uksnafox Lutreola, om. Mikko Aaltonen, Ylöjärvi
UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 Biru, om. Marko ja Maarit Pelander, Hinthaara
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 Vielfrass Zar, om. Anne ja Olavi Tuovinen, Hirvihaara
UROKSET AVOINLUOKKA
ERI1 SERT FIN MVA P'Lancelot De La Vetta, om. Olavi Tuovinen ja Jarmo Laine, Hirvihaara
ERI2 VARA-SERT Wolfheart Smooth Operator, om. Paula Heikkinen-Lehkonen, Luhtikylä
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 PU 1 ROP BIS 1 Texforrier Easy Does It, om. Molli Nyman ja Sanna Nummelin, Masala
ERI2 Sapelars Lancelot, om. Anne ja Ola Tuovinen, Hirvihaara
ERI3 Wolfheart Watch Out, om. Paula Heikkinen-Lehkonen, Luhtikylä
ERI4 Bodils Ludvig Van B, om. Bodil Granberg, Ruotsi c/o Tuovinen
ERI Playbox's Golden Eye, om. Krista Puhakka, Heinlahti
ERI Rennam Alfa Romeo, om. Marja Koskinen ja Tuire Okkola, Karkkila
NARTUT PENTULUOKKA 7-9KK
1 kp ROP-PENTU bis-pentu 2 Wolfheart Jolene, om. Paula Heikkinen-Lehkonen, Luhtikylä
2kp Uksafox Rixosa, om. Satu Mulari-Karvonen, Huutomäki
NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 VARA-SERT Texforrier Heart To Heart, om. Molli Nyman ja Liisa Hakovirta, Masala
ERI2 Vielfrass Anastasia, om. Anne Ja Olavi Tuovinen, Hirvihaara
ERI3 Woodborne Pompmire, om. Eero Suomus ja Risto Niemi, Nummela
ERI4 Woodborne Opossumi, om. Markku Åberg ja Eero ja Heikki Suomus, Nummela
ERI Iines, om. Sanni Luhtala, Juokslahti
ERI Texforrier Hebron, om. Jessika Kauko, Laukaa
H Bepita, om. Marko Pelander ja Jarkko Piirainen, Hinthaara
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 SERT PN 1 VSP Texforrier Tiger Tale, om. Molli Nyman ja Maria TÖrhÖnen, Vuorela
ERI2 Wolfheart Granny Smith, om. Paula Heikkinen-Lehkonen, Luhtikylä
ERI3 Woodborne Nanny, om. Sini ja Eero Suomus, Nummela
ERI4 Sapelars Zaragosa, om. Olavi Tuovinen ja Hanne, Hirvihaara
NARTUT AVOINLUOKKA
ERI1 Wolfheart Brass Button, om. Paula Heikkinen-Lehkonen, Luhtikylä
ERI2 Rennam On Heavens Door, om. Tuire Okkola, Nummela
ERI3 Wolfheart Bright Light, om. Jorma Mäkinen ja Julia Myrsky, Orimattila
NARTUT KäYTTÖLUOKKA
ERI1 ROP Käyttökoira, BIS KäyttÖkoira 2 Metusalems Ambrosia, om. Päivi Piekiäinen, Anttola
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 Texforrier In A Nutshell, om. Molli Nyman ja Kirsi Rautiainen, Masala
ERI2 Woodborne Jolinar, om. Tuire Okkola Ja Eero Suomus, Nummela
NARTUT VETERAANILUOKKA
ERI1 ROP-VET, BIS-VET 2 Texforrier Cocaine, om. Molli Nyman Ja Sari Karppala, Masala
KASVATTAJALUOKKA
1 KP BIS-KASV 1 Kennel Texforrier, om. Molli Nyman, Masala
2 KP Kennel Wolfheart, om. Paula Heikkinen-Lehkonen, Luhtikylä


Karkeakarvainen kettuterrieri

UROKSET PENTULUOKKA 7-9 KK
1 kp vsp-pentu Starring Strauss, om. Elisa Virtanen ja Juha Palosaari, Toijala
UROKSET JUNIORILUOKKA
ERI1 VARA-SERT Qway's Friend Sabayon, om. Tanja Kulmala, Viiala
UROKSET NUORTENLUOKKA
ERI1 SERT PU VSP Starring Quinn, om. Suvi Tuominen ja Juha Palosaari, Järvenpää
H Vihatin Rico, om. Veikko Salonen, Jämsä
UROKSET VALIOLUOKKA
ERI1 Hannibalin Jokeri, om. Ville Kuronen, Piippola
UROKSET VETERAANILUOKKA
ERI1 ROP-VET, BIS-VET 1 Guest Star Eros, om. Rauno Eskelinen
ERI2 Vanhin veteraani Extempore v.d Bismarckquelle, om. Merja Ekroos

NARTUT PENTULUOKKA 7-9KK
1 kp ROP-PENTU & bis-pentu 1 Strozzavolpe Golden Rose To Starring, om. M. Calonaci
c/o Tony ja Katariina Kuitunen, Nummenkylä
NARTUT JUNIORILUOKKA
ERI1 Qways Friend Uszka, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen, Muurla
ERI2 Qways Friend Tiramisu, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen, Muurla
ERI3 Aili, om. Matti Hartikka, Pieksämäki
ERI4 Killerin Ellu, om. Risto ja Heli Niemi, Kisko
NARTUT NUORTENLUOKKA
ERI1 SERT Wolfheart Morticia, om. Päivi Piekiäinen ja Paula Heikkinen-Lehkonen, Anttola
ERI2 VARA-SERT Winterfox's Snowwhite, om. Sinikka Jokiniemi, Jämsä
NARTUT AVOINLUOKKA
H Eräreissun Tirri, om. Marko Mäkinen, Tampere
NARTUT KÄYTTÖLUOKKA
ERI1 ROP-Käy, BIS-Käy 1 Melbee, om. Hanna Hartikka, Pieksämäki
NARTUT VALIOLUOKKA
ERI1 PN 1 ROP, BIS 2 Steel Rose From Travella, om. Marco Calonaci ja Barbara Vannoni c/o Juha Palosaari, Klaukkala
ERI2 Starring Odessa, om. Juha Palosaari ja Elisa Virtanen, Toijala
ERI3 Qway's Friend Mimolette, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen, Muurla

KASVATTAJALUOKKA
1 KP BIS-KASV 2 Kennel Qway's Friend, om. Sari ja Veli-Pekka Toivonen, Muurla